Wieczór Wybrzeża nr 2020/13

Biuletyn informacyjny Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Wieczór Wybrzeża nr 2020/13

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek
Wydanie nr 13, Nowy Brzeg, 22 kwietnia 2020 r.

O hektarze sobie marzę
Na forum Palatynatu trwa dyskusja nad istotą posiadania ziemi, a raczej nad sensownością jej rozdysponowywania przez Palatium i nad zasadami jej przyznawania. Wśród licznych opinii przebija się jedna, ale bardzo istotna myśl przewodnia – jeśli ziemia, to po coś, a nie za coś.

A ich oczom ukazał się las
Trwa ekspedycja Leockiej Akademii Nauk, która za cel przyjęła sobie opisanie flory, fauny i ukształtowania terenu obszarów położonych na północ od stolicy Palatynatu Leocji. Dzielnie przewodzi im Szlachetny Apolinary Montserrat, a wyprawie towarzyszy Czcigodny Namiestnik Romański. Z tego też powodu zaniechano pomiarów jakości powietrza.
Goście, goście
Na terenie Nowego Brzegu swe placówki dyplomatyczne lokują kolejne państwa, z którymi Palatynat nawiązał stosunki dyplomatyczne. Przekazane do użytku budynki powoli zapełniają się zagranicznymi dygnitarzami, a krzątanina nie ustaje nawet na moment. Swe ambasady urządziła już Ludowa Republika Magnifikatu, Republika Bialeńska i Księstwo Sarmacji.

Akselbanty i lampasy
Nieprzerwanie trwają prace w kwaterze głównej Gwardii Palatynatu Leocji. Każdego dnia podejmowane są istotne decyzje z punktu widzenia wizerunkowego, ale nie tylko. W toku dyskusji nad umundurowaniem zapadła również decyzja, by armia poza swoimi standardowymi zadaniami za pośrednictwem żandarmerii realizowała także obowiązki normalnie przypisane do Straży Granicznej i Policji.
Emanacja i kreacja
Kilka dni temu miał miejsce wykład inaugurujący działanie Zakładu Nauk Humanistycznych działającego przy Leockiej Akademii Nauk. Przewodniczący Apolinary Montserrat wygłosił niezmiernie interesującą prelekcję pt. Koncepcja współistnienia światów, emanacji i końca życia wirtualnego. W oficynie Leockiej Akademii Nauk dostępna jest bezpłatnie wersja drukowana.
Ja grab, ja grab
Zgodnie z zawarta umową Siły Zbrojne Republiki Bialeńskiej przeszkolą zarówno personel latający, jak i naziemny dla eskadry lotniczej Gwardii Palatynatu. Szkolenie rozpocznie się w Ośrodku Szkolenia Sił Powietrznych, który znajduje się na Wyspie Nuria w archipelagu bialeńskich Wysp Przyjaźni. W celu przetransportowania grupy na szkolenie Bialeńskie Siły Powietrzne przysłały samolot transportowy.

A po co to komu?
Dając odpust zaniepokojeniu czytelników Szlachetny Apolinary Montserrat opublikował szóste wydanie Głosu Leocji, które całkowicie poświęcone zostało zagadnieniu historii przedinternetowej i celowi, który przyświeca kreowaniu takowej. To bardziej zagajenie pod dyskusję, niż pełnoprawny artykuł, ale być może o to właśnie chodziło autorowi.
Miesiąc temu w Leocji
Sypały się odznaczenia z okazji kolejnej miesięcznicy, trwała debata na temat historii Palatynatu, Zakład Literatury i Języka Leockiego wydał pierwszy podręcznik języka staroleoopolskiego, odwiedzali nas przyjaciele z Ludowej Republiki Magnifikatu, chwilowo powróciła moda na antypiksele, a pogoda nie rozpieszczała.
Pogoda
W tym tygodniu będzie jeszcze cieplej.Temperatura w ciągu dnia od 8 do 13°C, a w nocy od 3 do 4°C. Niebo praktycznie bezchmurne, a cały tydzień bez żadnych opadów. Łagodny wiaterek zachodni i zachodnio-południowy, maksymalnie do 15 km/h.
Po końcówkach ich poznacie
No właśnie niekoniecznie. Po burzliwych dyskusjach postanowiono nic nie postanawiać i zgodnie z przyjętą uchwałą w sprawie tytułów naukowych Leockiej Akademii Nauk w kwestii doboru końcówki do tytułu zwyciężyła dowolność.
Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat
Obywatel

Wieczór Wybrzeża nr 2020/13

Post autor: Apolinary Montserrat »

Mam tylko jedną uwagę - staroleopolski nie staroleocki, to dopiero przed nami. 😉

dr Apolinary Montserrat, LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Redaktor Naczelny Głosu Leocji


ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Guedes de Lima
Przybysz

Wieczór Wybrzeża nr 2020/13

Post autor: Guedes de Lima »

Po raz kolejny przyjemnie. Przystępna forma do szybkiego zapoznania się.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Wieczór Wybrzeża nr 2020/13

Post autor: Franklin Garamond »

Apolinary Montserrat pisze:
23 kwie 2020, 9:36
Mam tylko jedną uwagę - staroleopolski nie staroleocki, to dopiero przed nami. 😉
Poprawione.
Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Wieczór Wybrzeża nr 2020/13

Post autor: Helwetyk Romański »

Tysiące czytelników zastanawiających się, dlaczego miesiąc temu w Leocji „sypały się odznaczenia z okazji kolejnej miesięcznic” i niepokojących się tym, że kolejną miesięcznicę mieliśmy trzy dni temu — uspokajam. Palatium zdecydowało się na przyjęcie rozwiązania polegającego na podsumowywaniu kolejnych miesięcy w najbliższy weekend przypadający po miesięcznicy. Wydanie, jak zwykle, doskonałe i należycie opublikowane w serwisie internetowym (realioza to…).
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Helwetyk Romański, ʟᴀɴ
Namiestnik Palatynatu Leocji, kawaler Rewelacyjnej Komandorii ORF
ODPOWIEDZ