Stempel | Paszport mikronacji

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Post autor: Helwetyk Romański »

Stempel jest platformą mieszkańców polskich mikronacji. Posiadanie paszportu w systemie umożliwia uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach zintegrowanych z systemem. Mechanizm integracji zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym. (Najprawdopodobniej) pierwszym projektem, do którego zostanie wykorzystany Stempel, jest Światowy Związek Filatelistyczny, umożliwiający mikronacjom emisję znaczków pocztowych, a ich mieszkańcom — kolekcjonowanie i wymienianie się tymi znaczkami.
Drodzy Przyjaciele!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pod kątem Światowego Związku Filatelistycznego przystąpiłem do prac nad mechanizmem autoryzacji obywateli Pollinu. System jest jeszcze w powijakach, ale pozwala już (mam nadzieję) na rejestrację użytkowników, czyli pierwszą łopatę można uznać za wbitą. Będę zobowiązany za dokonanie rejestracji w systemie pod adresem:
— oraz zgłaszanie wszelkiego rodzaju uwag, pytań, wątpliwości. Zmiana ani przypominanie hasła jeszcze nie działają, więc proszę o jego zapamiętanie (a najlepiej, zapisanie w bezpiecznym miejscu).
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
(—) Helwetyk Romański, LAN
Namiestnik Palatynatu Leocji, kawaler Rewelacyjnej Komandorii ORF
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Przybysz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak już pisałem wcześniej. Projekt jest idealny w samym zamyśle, dla naszych mikronacyjnych potrzeb. Jestem niezwykle rad, że udało się coś takiego Czcigodnemu "zbudować". No i czekamy na więcej. :D
(-) Heinz-Werner Grüner
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCKM Franciszka Leopolda I do Czcigodnych Palatynów, Helwetyka Romańskiego i Franklina Garamonda
Awatar użytkownika
Iwan Koniew
Obywatel

Post autor: Iwan Koniew »

"Mam i ja" :)
(—) Iwan Koniew
1. Na początku byli Regenci
2. Potem %przyszłem ja
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Mechanizm resetowania hasła powinien już, w teorii, działać. Na ogółem 21 rejestracji, w dwóch przypadkach konto nie zostało aktywowane. W gronie 19 pozostałych kont, dwóch jeszcze nie zweryfikowano (oznaczyłem je kolorem szarym na stronie głównej). Nie ukrywam, że te przypadki są obecnie przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania — czy to niechęć do kliknięcia, czy brak wiadomości (choćby i w folderze ze spamem), czy też niejasna instrukcja…

Już na tym etapie gorąco zachęcam inne mikronacje do dołączenia do Stempla. Jest mi, oczywiście, bardzo miło, że wielu przyjaciół z zagranicy zamieszkuje w Palatynacie Leocji po to, aby wyrobić sobie paszport, ale co do zasady: tak właśnie miało nie być. 😉 Obsługa systemu po stronie krajowych mężów zaufania jest, wydaje mi się, trywialna — sprowadza się do przeklejenia otrzymanego w prywatnej wiadomości kodu oraz starannego podania numerycznego identyfikatora weryfikowanego mieszkańca.

Obrazek
Jakichkolwiek wymagań technicznych — brak.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Przybysz

Post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Uważam to za ciekawą sprawę i widzę, że rzeczywiście weryfikacja należy do łatwych rzeczy.
Z zainteresowaniem będę obserwował rozwój tej platformy.
(-) Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz h. Tępa Podkowa
pułkownik wojsk litewskich
Minister Księstwa Urbino
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Księstwie Sarmacji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Odpowiadając na pierwszą wątpliwość, z którą podzielono się ze mną drogą prywatną (nie czuję się upoważniony do podawania autora) — Stempel nie ma nic wspólnego z obywatelstwami, to zagadnienie polityczne — od tego obszaru chcę się, w kontekście platformy, trzymać najdalej, jak to tylko możliwe.

Ze swojej strony będę zachęcał do tego, aby w Stemplu uwidaczniać wszystkie profile posiadane w mikronacjach. Sam, będąc obywatelem wyłącznie leockim, posiadam konta w Austro-Węgrzech, Bialenii, Bizancjum, Dreamlandzie, Muratyce, Pustkowiach, Rotrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Sarmacji, Skarlandzie, Winkulii — i nie ukrywam, że marzy mi się, aby w moim paszporcie wszystkie te konta krajowe (oraz przyszłe) zostały należycie uwidocznione.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Z nieukrywaną przyjemnością informuję, że do projektu dołączyło Królestwo Dreamlandu: https://forum.dreamland.net.pl/viewtopi ... 773#p86773. Mężem zaufania jest Jego Królewska Mość @Aleksander.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Przybysz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

W MAW czekam na pojawienie się "dyrekcji", ale jestem dobrej myśli. :)
(-) Heinz-Werner Grüner
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCKM Franciszka Leopolda I do Czcigodnych Palatynów, Helwetyka Romańskiego i Franklina Garamonda
Awatar użytkownika
Iwan Koniew
Obywatel

Post autor: Iwan Koniew »

Helwetyk Romański pisze:
12 lis 2020, 14:00
Z nieukrywaną przyjemnością informuję, że do projektu dołączyło Królestwo Dreamlandu: https://forum.dreamland.net.pl/viewtopi ... 773#p86773. Mężem zaufania jest Jego Królewska Mość @Aleksander.
O, to bardzo miła wiadomość, w tym momencie projekt robi się naprawdę międzynarodowy :)
(—) Iwan Koniew
1. Na początku byli Regenci
2. Potem %przyszłem ja
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański
Namiestnik

Tymczasem oprócz wspomnianego dzisiaj resetowania hasła, po zalogowaniu możliwa jest także zmiana personaliów oraz hasła. Na liście w ramach etapu pierwszego pozostaje możliwość wgrywania awatarów, korekta panelu pod kątem wygody korzystania oraz, przede wszystkim, widok paszportów.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ