[zakończone] Wybory admina LPPL na 6. sezon

Archiwa ligi narodowej w Xpert Eleven
Zablokowany
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

[zakończone] Wybory admina LPPL na 6. sezon

Post autor: Vilarte »

Zgodnie z tym, co pisałem na wątku oficjalnym, rezygnuję z adminowania LPPL (dziękuję [mention]Franklin Garamond[/mention] za współpracę przez ten czas:) i ogłaszam wybory nowego admina.
Termin zgłoszeń: czwartek, 23 czerwca br. włącznie, w tym wątku.

[mention]Fatima Marcjan-Chojnacka[/mention] [mention]Ignats ik Ruth[/mention] [mention]Zbyszko Gustolúpulo[/mention] [mention]Piotr Romanow[/mention] [mention]Orjon Surma[/mention] [mention]Anastasia Windsachen[/mention] [mention]Piotr vel Bocian[/mention] [mention]Ludwik Tomović[/mention] [mention]Helwetyk Romański[/mention] [mention]Samuel Radziwiłł[/mention] [mention]Heinz-Werner Grüner[/mention] [mention]Oswald Baskerville[/mention] [mention]Franklin Garamond[/mention] [mention]Sophie[/mention] <Gustaw wyślę na pw>
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Wybory admina LPPL na 6. sezon

Post autor: Ludwik Tomović »

Przy okazji takie pytanie:

Czy (i jeśli tak to co więcej) admin który ma VIPa ma jakieś większe "możliwości" w zarządzaniu ligą?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Wybory admina LPPL na 6. sezon

Post autor: Vilarte »

Na tyle na ile pamiętam, to gdy miałem VIP, miałem opcje dot. drużyny, przeglądów taktyki, statystyk drużyny, ale jako admin nic dodatkowego.
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Wybory admina LPPL na 6. sezon

Post autor: Ludwik Tomović »

Zgłaszam się.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Wybory admina LPPL na 6. sezon

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Admin VIP może tworzyć ligę z systemem CL czyli takim jaki gra liga MUP podczas mundialu.

[mention]Vilarte[/mention] nie znam powodu, muszę sie dopiero doszukać wątku, ale dzięki za dotychczasowe prowadzenie LPPL.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Wybory admina LPPL na 6. sezon

Post autor: Oswald Baskerville »

Zgłaszam swoją kandydaturę. Poniżej kilka słów o moim dotychczasowym wkładzie w LPPL oraz program, jaki chciałbym realizować jako Admin. Jestem otwarty na pytania dotyczące dowolnych kwestii.


Do LPPL dołączyłem w maju 2021 i od tego czasu przygotowałem ligowe logo, zainicjowałem porządku w wątkach dotyczących Ligi na forum Leocji, jak również poruszałem kwestie istotne dla narracji i marketingu ligi, np. temat leockiego nazewnictwa klubów. Ponadto starałem się pobudzać aktywność trenerów na forum leockim i zachęcać ich do interakcji, popracowałem nad obfitą oprawą kluczowego meczu 5. sezonu (w co, ku mojej radości, włączyły się inne osoby) i zorganizowałem Galę Ligi po zakończeniu ostatniego sezonu. Wszystkie te działania wpisują się w wizję Ligi, jaką zawarłem w poniższym programie.


Zasady:
1. Leockie nazwy klubów - każdy nowy lub przemianowany klub LPPL powinien być zlokalizowany w Leocji i powinna to odzwierciedlać jego nazwa. Oczywiście nie będziemy zmuszać Diany czy Korony do zmiany nazw. Jeśli ktoś nie ma swojej dzierżawy lub nie chce takiej posiadać, to mimo wszystko powinien drużynę umieścić na mapie Leocji, choćby na siłę.

2. Trenerzy obecni na forum Leocji - liga stała się ważny elementem leockiego krajobrazu, mocno w niego wrosła, a powinna jeszcze mocniej. Z tego powodu wszyscy trenerzy powinni być zarejestrowani na forum Leocji i powinno być to główne miejsce informowania o Lidze oraz omawiania jej spraw. Forum w X11 powinno być jedynie dodatkiem.

3. Wątki klubów na forum Leocji - każdy klub musi mieć swój wątek na forum. W poście otwierającym powinny znaleźć się podstawowe informacje o klubie (pełna nazwa, herb, data powstania, przydomek, macierzysta miejscowość, stadion, klub kibica, etc.). Prowadzenie wątku nie byłoby obowiązkiem, niemniej klub powinien posiadać swoją “siedzibę”.

4. Herby Klubów - zasada powiązana z poprzednią. Każdy klub musi mieć swój herb. Jeśli będzie taka potrzeba, herb zostanie przygotowany według wyobrażenia jego trenera. Herby są nam potrzebne, by lepiej zaznaczać obecność Ligi na forum Leocji i by mieć czym wypełniać ligowe grafiki promocyjne.

5. Posezonowa dyskusja o Zarządzie - wzorem SLP powinniśmy wprowadzić wypróbowany mechanizm ustanawiania Zarządu. Po sezonie podejmujemy dyskusję kto kontynuuje administrowanie Ligą w X11, a wyboru dokonujemy w drodze głosowania.

6. Podział na dywizje - sezon w LPPL w obecnym kształcie trwa zbyt długo. O ile na razie nie mieliśmy dużych problemów ze znikaniem trenerów, o tyle z biegiem czasu mogą się one pojawić, a długi sezon jedynie im sprzyja. Podział Ligi na dwie dywizje uczyni ją bardziej lekkostrawną i da szansę na uczciwszą rywalizację.


Oprawa:
7. Cotygodniowe relacje z Ligi - tu szykuje się pewna niespodzianka, ale na jej ujawnienie poczekamy jeszcze długo, być może nawet do drugiej połowy 6. sezonu, a kto wie, czy nie do sezonu 7. Bez względu na tę niespodziankę, relacje powinny być regularnie, tak jak przyzwyczaił nas Santiago, ale powinny być uzupełnione o pewne detale, jak np. trenera kolejki.

8. Grafiki do relacji z kolejek - oficjalne relacje ligowe powinny być opatrzone ładnymi grafikami. W najbliższych tygodniach powstanie spójny i względnie estetyczny zestaw grafik, bez względu na wszystko.

9. Oficjalne nagłówki ligowe dla klubów - oficjalne wypowiedzi klubowe, zliczane do rankingu i nagradzane na koniec sezonu, powinny być opatrzone dedykowanymi graficzkami.

10. Relacje z LPPL na innych forach - relacje z Ligi powinny pojawiać się na strategicznych forach innych mikronacji. Jeśli nie co tydzień, to przynajmniej co rundę.

11. Szkoła Trenerów - by podnosić umiejętności trenerów, stworzę bazę wiedzy o X11, opartą o doświadczenia i know-how najlepszych mikronacyjnych szkoleniowców. Projekt został uruchomiony, więcej można o nim przeczytać w odpowiednim wątku.

12. Nagrody - Czcigodny Garamond wspaniałomyślnie ufundował w poprzednim sezonie konto VIP dla mistrza kraju. Realne nagrody za osiągnięcia w lidze są świetną inicjatywą i nie musimy ograniczać się do kont VIP. Nagrodami mogą być drobne gadżety z symbolami LPPL lub Leocji.

13. Podstrona sportu i LPPL na stronie głównej Leocji - mamy BUKa, mamy Archiwum, a gdzieś nam te smakołyki autorstwa Czcigodnego Garamonda umykają. Warto powiesić je w odpowiednim miejscu na stronie Leocji, by móc łatwo do nich dotrzeć i łatwo linkować. Na podstronie LPPL możemy również zaprezentować historię Ligi, mapę klubów, stadiony oraz inne elementy oprawy.

14. Transmisje z kluczowych meczów sezonu - nagranie relacji meczowej z X11 nie jest czymś wybitnie trudnym. Kluczowe mecze sezonu, jak np. finał Pucharu, moglibyśmy nagrać i opublikować na forum, nawet bez komentarza. Zmontowanie ligowej czołówki do wideo z meczu również jest w naszym zasięgu, wszystko jest kwestią czasu.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Wybory admina LPPL na 6. sezon

Post autor: Vilarte »

Zaraz otworzę osobny wątek z ankietą, bo tu chyba nie można dodać ankiety do "normalnego" wątku. Oznaczę tam wszystkich.
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum LPPL”