[10. sezon LPPL] Format ligi

Liga narodowa w Xpert Eleven
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Moim skromnym zdaniem, nawet mocno konwencjonalne Pierwsza i Druga dywizja byłyby lepsze od skarlandzkich Primery i Segundy, które nijak nie odpowiadają narracji leockiej; w zasadzie za ich zachowaniem przemawia tylko uzus. Ale to taki mój audyt językowy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
30 sie 2023, 0:46
Moim skromnym zdaniem, nawet mocno konwencjonalne Pierwsza i Druga dywizja byłyby lepsze od skarlandzkich Primery i Segundy, które nijak nie odpowiadają narracji leockiej; w zasadzie za ich zachowaniem przemawia tylko uzus. Ale to taki mój audyt językowy.
Albo coś w stylu Namiestnicza i Krajowa? No albo po prostu właśnie po polsku bo skąd ta Primera i Segunda?
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Oswald Baskerville »

Anastasia Windsachen pisze:
31 sie 2023, 22:29
Helwetyk Romański pisze:
30 sie 2023, 0:46
Moim skromnym zdaniem, nawet mocno konwencjonalne Pierwsza i Druga dywizja byłyby lepsze od skarlandzkich Primery i Segundy, które nijak nie odpowiadają narracji leockiej; w zasadzie za ich zachowaniem przemawia tylko uzus. Ale to taki mój audyt językowy.
Albo coś w stylu Namiestnicza i Krajowa? No albo po prostu właśnie po polsku bo skąd ta Primera i Segunda?
Nie, nie, żadnych namiestniczch, krajowych itd. - musi być jasne, która jest wyższa, która niższa. W realu ligi mają dekady historii, wypracowane marki i duże budżety marketingowe, tam nie ma problemu z kojarzenie, takich ekstrawaganckich marek. U nas nie ma co komplikować.

Jeżeli cokolwiek, to Pierwsza, Druga, Trzecia itd. Ewentualnie jakaś Ekstraliga/Ekstraklasa/Superliga i dalej Druga, Trzecia, itd.

Dodam jeszcze: nazwa dywizji nie może być zbyt długa. Wystarczy, że nazwą ligi można owinąć cały Senat :P
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Orjon Surma »

Stawiam na Pierwszą/Drugą Klasę, jak na kolei. Taka luźna sugestia, ostatecznie i tak pewnie to rozstrzygniemy w jakimś głosowaniu :)
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Oswald Baskerville »

Orjon Surma pisze:
31 sie 2023, 22:39
Stawiam na Pierwszą/Drugą Klasę, jak na kolei. Taka luźna sugestia, ostatecznie i tak pewnie to rozstrzygniemy w jakimś głosowaniu :)
Żadnych klas. Tu nie Sarmacja :D Zresztą w KS też wiele osób narzekało, że te "klasy" to głupie nazewnictwo. Zwłaszca pierwsza, która się myli z Ekstraklasą.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Orjon Surma »

Faktycznie, zapomniałem, że SLP już ma klasy. No to dywizje/ligi ;p chyba że Dywizja Złota i Dywizja Srebrna?
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Oswald Baskerville »

Orjon Surma pisze:
31 sie 2023, 22:52
Faktycznie, zapomniałem, że SLP już ma klasy. No to dywizje/ligi ;p chyba że Dywizja Złota i Dywizja Srebrna?
Dywizja Złota Ligi Piłkarskiej Palatynatu Leocji. No nie zmieści mi się ten tatuaż na czole...

Zresztą Liga Królewska to miała ;)

Ja jestem za Pierwsza, Druga, Trzecia. Pierwsza Liga Piłkarska Palatynatu Leocji, Druga, Trzecia itd.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Oswald Baskerville »

Szukając nowych nazw dywizji naprawdę weźmy pod uwagę wszelkie kryteria, nie tylko to, że coś fajnie brzmi. Np. jak wybierzecie jakąś długą nazwę, jak "namiestnikowska", to ja dostanę wylewu robiąc różne ligowe graficzki.

Robiłem dziś krótki risercz i wszystkie ligi w realu mają pierwszą, drugą, trzecią lub coś w stylu ekstraklasy, superligi, ekstraligi, a potem druga, trzecia itd.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Orjon Surma »

To może jednak Primera i Segunda nie są takie złe...? Oczywiście popieram postulaty purystów językowych, ale te nazwy jednak trochę odróżniają nas od innych lig, nawet jeśli przypominają Skarland. Ktoś to wymyślił, a że przez 9 sezonów nikomu to nie przeszkadzało...

Chyba trzeba będzie zrobić głosowanie jak już pozbieramy do kupy wszystkie kandydatury. (Proponuję zmianę tytułu na bardziej odpowiedni).
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Oswald Baskerville »

Orjon Surma pisze:
31 sie 2023, 23:02
To może jednak Primera i Segunda nie są takie złe...? Oczywiście popieram postulaty purystów językowych, ale te nazwy jednak trochę odróżniają nas od innych lig, nawet jeśli przypominają Skarland. Ktoś to wymyślił, a że przez 9 sezonów nikomu to nie przeszkadzało...

Chyba trzeba będzie zrobić głosowanie jak już pozbieramy do kupy wszystkie kandydatury. (Proponuję zmianę tytułu na bardziej odpowiedni).
Primera i Segunda to to samo co Pierwsza i Druga, więc... :) Może nie ma co daleko szukac.

Głosowanie zróbmy w oddzielnym wątku ;)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[10. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Helwetyk Romański »

Orjon Surma pisze:
31 sie 2023, 23:02
Ktoś to wymyślił, a że przez 9 sezonów nikomu to nie przeszkadzało...
To będzie dygresja z ukosa, ale — na wszystko, co dobre i piękne — unikajmy tego podejścia. To niedobra jest. Nawet, gdyby dotychczasowe nazwy miały pozostać i trzeba było dopisać historię o tym, jak to skarlandzcy marynarze zaszczepili piłkę nożną na leockiej ziemi.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Piłkarska Palatynatu Leocji”