[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Zablokowany
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Albo Straż Palatium, od… palatium.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Cóż Palatyńska zabrana prosto z realnej Gwardii, ale ja się tu bym zgadzała ze Strażą Palatium.

Jak już przy takich słownych temacikach jesteśmy. Czcigodny [mention]Helwetyk Romański[/mention] skarżył się, że Legat mu nie leży i chciałbym "ium" przy końcu nazw budynków... Znalazłam Pretorium dla nazwy oficjalnej. Czyli Sztab Generalny out, wchodzi Pretorium Palatynatu Leocji. Legat out i... Dux Militiae? Dux Militiae Palatinatus? Dux Custodes? Bo Pretor... uhhhhhhhhhhh
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Piotr Romanow »

Kirasjerzy Namiestniczy,
Dragoni Nowobrzescy,
Gwardia Palatyńska,
Gwardia Nowobrzeska,
Straż Palatyńska.

(Ja to widzę tak.)
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Oswald Baskerville »

Brakuje mi Straży Namiestnikowskiej i Straży Nowobrzeskiej.

Oficjalny głos:
1. Straż Palatyńska.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Piotr Romanow »

Straż kojarzy mi się z realową nieistniejącą Strażą Miejską, albo pożarną. Nie wiem co ludzi tak ciągnie do tych strażoków. :P
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Franklin Garamond »

A może...
Awangarda Pałacowa

rozumiecie... stoją przed palatium, palatium to pałac, bronią frontu pałacu... 😅

ew.
Regiment Pałacowy
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Piotr Romanow »

Awangarda, bardzo ładnie. Powiedziałbym, że wręcz podoba się dla mnie. :D
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Benjamin »

Piotr Romanow pisze:
04 sie 2022, 10:17
Straż kojarzy mi się z realową nieistniejącą Strażą Miejską, albo pożarną. Nie wiem co ludzi tak ciągnie do tych strażoków. :P
Straż Graniczna, Straż Wybrzeża czy Straż Miejska itp. bo strażnik ;)
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze:
04 sie 2022, 10:17
Straż kojarzy mi się z realową nieistniejącą Strażą Miejską, albo pożarną. Nie wiem co ludzi tak ciągnie do tych strażoków. :P
No cóż... obawiam się, że po prostu to kwestie językowe i tyle. Pod niektórymi względami nasze słownictwo jest bogate, a pod innymi po prostu ubogie. Trudno o inne określenia dla niektórych służb. Ten sam problem jest przy formacja szerokopojętych służb ratownicznych Żandarmerii... trudno o coś co nie jest "kalką z reala".
Piotr Romanow pisze:
04 sie 2022, 9:45
Gwardia Palatyńska,
No bez przesady... to się z Watykanem kojarzy. Moim zdaniem jeśli już to Gwardia Namiestnikowska. Ale znowu "gwardia", jak element Gwardii - trochę... takie sobie.
Franklin Garamond pisze:
04 sie 2022, 10:58
A może...
Awangarda Pałacowa

rozumiecie... stoją przed palatium, palatium to pałac, bronią frontu pałacu... 😅

ew.
Regiment Pałacowy

A może "Legion Pałacowy"... bo awangarda to jednak element ruchu. A "regiment"... no cóż w zasadzie nazwa determinuje wielkość formacji, bo regiment to po prostu pułk. Legion budzi skojarzenia z armią rzymską, moim zdaniem z pewnych względów pasuje dobrze do Leocji. Może też inne kombinacje np. Legion Namiestnikowski.

Tak się w ogóle zastanawiam czy przy różnych nawach związanych z kwestiami gwardii nie można by sięgnąć do różnych określeń ze starożytnego Rzymu. Wszak to było pierwsza struktura wojskowa, którą można by określić jako "etatową" (znormalizowane i powtarzalne struktury).
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ronon Dex pisze:
04 sie 2022, 14:42
A może "Legion Pałacowy"... bo awangarda to jednak element ruchu. A "regiment"... no cóż w zasadzie nazwa determinuje wielkość formacji, bo regiment to po prostu pułk. Legion budzi skojarzenia z armią rzymską, moim zdaniem z pewnych względów pasuje dobrze do Leocji. Może też inne kombinacje np. Legion Namiestnikowski.

Tak się w ogóle zastanawiam czy przy różnych nawach związanych z kwestiami gwardii nie można by sięgnąć do różnych określeń ze starożytnego Rzymu. Wszak to było pierwsza struktura wojskowa, którą można by określić jako "etatową" (znormalizowane i powtarzalne struktury).
Nie powiem, wzorowanie na Rzymie znajdzie posłuch pośród Leotów. Już wczoraj wieczorem trwały dyskusje nad zmianami nazewnictwa niektórych elementów. Co do samego pomysłu Legionu - mi się podoba. Gwardie odrzucam ze względu na sytuację Gwardia w Gwardii. Straż... dla mnie ostateczność. Kirasjerzy i Dragoni ze względu na umundurowanie. Niech reszta powie, co myśli o Legionie bo moim zdaniem możemy się na niego zdecydować.

Jak tylko wybierzemy nazwę to przystąpię do stworzenia dla formacji sztandaru, herbu i za niedługo powinny się okazać inne ceremonialne sprawy.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Piotr Romanow »

Legion, skąd my tylu piechurów znajdziemy. :D
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”