[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: M2.r »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ronon Dex pisze:
23 lis 2022, 12:51
M2.r pisze:
23 lis 2022, 11:54
Jako, że istnieje bariera kosztowa - Transport Fever 2 jest imo wyłącznie fanaberią, czymś, co robi Ronon ze swoimi fotkami samolotów w różnych malowaniach. Jest ładne, ale to tylko i wyłącznie coś, co leży u mnie na komputerze i mogę tam nakręcić filmik z przejazdu pociągiem przez parę leockich miast na kanał.
No akurat w tym przypadku nie jest to tylko fanaberią, bo te PC-towe symulatory lotów to akurat w moim przypadku zupełnie niezależna zabawa i to taka, której poświęcam o wiele więcej czasu niż zabawie w mikronacje... a i same koszty zabawy to nie jest jakieś śmieszne 80 czy 100 zł tylko w sumie z oprzyrządowaniem "do wirtualnego latania", regularnym zakupem dodatków itd. to spokojnie kilka ładnych tysięcy.

To malowanie pod mikronacje to tak przy okazji... lubię sobie czymś samodzielnie pomalowanym polatać. Prosty przykład... tutaj coś na zasadzie "alternatywnego świata" czyli Corsair pomalowany w barwy 55 eskadry z 1939, która oryginalnie latała na Karasiach):

https://i.imgur.com/dQWSFIk.png
https://i.imgur.com/vMN0Rcu.png
https://i.imgur.com/ImQGIYm.png
https://i.imgur.com/bZviUXr.png

... albo wariacja na temat przyszłych polskich F-35

https://i.imgur.com/lKzcALN.png
https://i.imgur.com/eIFkaJQ.png
https://i.imgur.com/EcJkhGG.png
https://i.imgur.com/PJbM5U4.png

To jest trochę na zasadzie, że dla samej symulacji nie ma znaczenia jak jest pomalowany samolot, można sobie "latać" tym co jest zawarte w danym dodatku lub sobie ściągnąć gotowca... ale można też "podłubać" i mieć coś własnego, oryginalnego. Ot tak dla większej przyjemności z zabawy...

Natomiast faktycznie ten ewentualny zakup tego Transport Fever 2 to już rzeczywiście fanaberia - nie bardzo interesują mnie takie gry, ale jak można sobie w nich coś tam pokombinować pod zabawy mikronacyjne - to warto wypróbować. Ot może to będzie lepiej wyglądało niż malowanie mapek itd.

Na programowaniu czegokolwiek się nie znam... to zostaje mi kupić jakąś gierkę (jedną czy drugą), którą do się wykorzystać.
Ja wychodzę z założenia, że i tak siedzę w kokpicie i patrzę na wirtualne przyrządy, albo oglądam sobie youtubę z tyłu, niespecjalnie patrzę na malowania (chociaż ostatnio trochę wbrew sobie, kupiłem sobie taką zabawkę do wirtualnej obsługi naziemnej ;).

Jeżeli chodzi o Transport Fever 2, to ja w to pykam jako typowy odstresowywacz. Lubię postawić sobie ładną stację i patrzeć jak przyjeżdżają i wyjeżdżają z niej pociągi. A najbardziej lubię jak mam tych stacji całą sieć i te pociągi się rozjeżdżają po magistralach, mijają mosty, etc. Taki szczególny przypadek patrzenia na schnięcie farby na ścianie.
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman-Dëter Stempel
Republika Muratyki

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Kaspar Waksman-Dëter »

M2.r pisze:
23 lis 2022, 12:52
Kaspar Waksman-Dëter pisze:
23 lis 2022, 12:50
Helwetyk Romański pisze:
23 lis 2022, 12:44
Kaspar Waksman-Dëter pisze:
23 lis 2022, 12:40
Narracja załadunku/rozładunku, postoje w stacjach, usterki/naprawy wagonów, zapełnianie się bocznic — to tylko niektóre z rzeczy które możemy symulować i dzięki którym ta narracja stałaby się ciekawsza i dynamiczna. Jednak to tylko moja wizja idealnego systemu, której zazwyczaj nikt nie rozumie XD
Zupełnie poważnie rzucam pytanie otwarte: czy istnieje w mikroświecie ktoś, kto taki system byłby w stanie napisać, bo — jak rozumiem — tutaj już musielibyśmy mieć coś własnego? Gdyby to było grywalne…
Takie rzeczy to i by ogarnął bez systemu, chociażby we współdzielonych googlowskich excelach. Pytanie tylko czy komukolwiek chciałoby się to i robić, i prowadzić. Wiadomo, że nikt tego sam robił nie będzie bo w to zaangażuje się innych, ale nadal.

Co do napisania systemu - ja z pisania aplikacji znam podstawy podstaw PHP i SQL, ale wątpię, że to by się na coś zdało. Jedyne w czym jestem w stanie pomóc to w pomocy logistycznej i w tłumaczeniu jakby to miało/mogło działać (razem z innymi chętnymi ofc).
Są takie systemy... tabelkowe, bawiliśmy się nimi kiedyś z kul. Moskwiczem, jeżeli ktoś się ekscytuje pilnowaniem, żeby wagony były przetaczane ze stacji do stacji, to po pierwsze- winszuję samozaparcia, po drugie, proponuję poszukać pracy w przemyśle, a nie przekładać absolutnie wirtualne wagony.
Jak kulega ma taką tabelkę to podeślijcie, jeśli się da. Ja bym chętnie zobaczył jak żeście to rozpracowali. Tu nie chodzi też o przetaczanie wagonów ze stacji do stacji, bo to jest zbyt żmudna robota. Wystarczy przetaczanie wagonów tam, gdzie jest miejsce, ale żeby wiedzieć, gdzie jest miejsce i gdzie pociąg może podjechać, no to to już trzeba mieć ładnie napisanie, ot w takim skoroszycie na przykład.

A w przemyśle już pracuję, dziękuję. Przetaczam realowe wagony codziennie praktycznie, a z tej racji, że lubię nieprzesadzony realizm w mikronacjach, to z taką propozycją systemu wyszedłem :p
Kaspar Waksman-Dëter
Mer Azymuckiej Góry
Dyrektor Muratyckich Linii Kolejowych
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Ronon Dex »

M2.r pisze:
23 lis 2022, 12:56
Ja wychodzę z założenia, że i tak siedzę w kokpicie i patrzę na wirtualne przyrządy, albo oglądam sobie youtubę z tyłu, niespecjalnie patrzę na malowania (chociaż ostatnio trochę wbrew sobie, kupiłem sobie taką zabawkę do wirtualnej obsługi naziemnej ;).
A widzisz... niby nie, a jednak.

Nie ukrywajmy, że jedną z zalet MSFS2020 (i wcześniejszych, choć dzisiaj grafika FSX już w "oczy szczypie", ale kiedyś...) jest właśnie odwzorowanie świata. Oczywiście w sumie najważniejsze jest odwzorowanie samolotu, ale pozostałe elementy też składają się na ten całościowy odbiór programu. Odwzorowanie realnych lotnisk (im dokładniejsze tym lepsze), miast, obiektów, obsługa naziemna, no i to malowanie samolotów. Niby to wszystko to tylko dodatki, ale razem tworzą całościowy efekt. Niby czemu taka masa lotnisk wytwarzanych przez moderów (oraz te komercyjne dodatki odpłatne), malowań samolotów i różne "gadżety". Można się bez nich obejść, ale z nimi jednak przyjemniej się "lata".

M2.r pisze:
23 lis 2022, 12:56
Jeżeli chodzi o Transport Fever 2, to ja w to pykam jako typowy odstresowywacz. Lubię postawić sobie ładną stację i patrzeć jak przyjeżdżają i wyjeżdżają z niej pociągi. A najbardziej lubię jak mam tych stacji całą sieć i te pociągi się rozjeżdżają po magistralach, mijają mosty, etc. Taki szczególny przypadek patrzenia na schnięcie farby na ścianie.
No cóż... może więc nada się do kombinowania z wizualizacją mikroświata? Ta obniżka jest do 29.11 jeszcze się zastanowię.
Obrazek
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: M2.r »

Btw. mapa jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Ja od wielu lat niezmiennie bawię na X-plane, przez okno widzę najczęściej chmury, o ile w ogóle (najczęściej zasiadam do zabawy w godzinach mocno nocnych).
Jeżeli chodzi o wizualizację terenu, to na DCS, gdy latam śmigłowcami (Mi-8MTW-2, Mi-24P i Ka-50), to najczęściej na czystym VFRze, lot koszący nad drogą, czasem brakuje mi tablic drogowych, żeby sobie korygować wraz z mapą jakie mniej więcej miejscowości mijam. :) Wtedy owszem, latanie również na kominy ciepłowni, mosty i obiekty charakterystyczne.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Ronon Dex »

M2.r pisze:
23 lis 2022, 14:12
Ja od wielu lat niezmiennie bawię na X-plane, przez okno widzę najczęściej chmury, o ile w ogóle (najczęściej zasiadam do zabawy w godzinach mocno nocnych).
Nie wszedłem w X-Plane. miałem tak przez lata zmodowanego FSX-a, że X-plane nie oferował mi nic więcej... szczególnie, że dopiero po kilku latach można było wykorzystać pełne ustawienia programu (wcześniejsze FS-y miały taką "optymalizację", że zawsze się śmialiśmy, że są robione na kompy, które wejdą za 5 lat... dopiero w obecnym 2020 od początku optymalizacja jest niezła i co prawda na "full" jeszcze się nie da, ale na wysokich ustawieniach komp sprzed prawie 3 lat daje nieźle radę). Przechodziłem więc z FSX na MSFS2020.
M2.r pisze:
23 lis 2022, 14:12
Jeżeli chodzi o wizualizację terenu, to na DCS, gdy latam śmigłowcami (Mi-8MTW-2, Mi-24P i Ka-50), to najczęściej na czystym VFRze, lot koszący nad drogą, czasem brakuje mi tablic drogowych, żeby sobie korygować wraz z mapą jakie mniej więcej miejscowości mijam. :) Wtedy owszem, latanie również na kominy ciepłowni, mosty i obiekty charakterystyczne.
No cóż... w DSC nie wszedłem, bo jakoś tak parę lat temu nabrałem pokojowej natury w tej materii. Swego czasu ostro działałem w poprzedniku czyli LO:FC, nawet w 2006 zrobiłem mod dodający wszystkie ówczesne polskie MiG-29 (dosłownie wszystkie z obu eskadr - 1 i 41... każdy pomalowany inaczej, tak jak w realu, bo każdy był malowany inaczej, nie było jednolitego schematu), w zasadzie sporo w całości SP bo jako AI były polskie F-16, Su-22 itd.

Też preferuję VFR, w MSFS2020 można się nieźle w tym pobawić. bo odwzorowanie realu jest naprawdę dobre, a do tego jest wiele całkiem fajnych darmowych dodatków w tej materii. Co więcej nasi rodzimi moderzy całkiem nieźle sobie radzą i dodatków z Polski jest już prawie 200, co biorąc pod uwagę wielkość naszego kraju jest niezłym wynikiem na tle reszty świata.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Helwetyk Romański »

Tak punktowo. Prawdopodobnie już nie dzisiaj, ale założę osobny wątek kolejowy adresowany do ogółu (do Norm Szczęścia, obawiam się, nie wszyscy zaglądają). Myślę, że warto, żebyśmy zadali pytanie „czego oczekujesz — Ty, odbiorca — od kolei w Leocji?” i w oparciu o otrzymane odpowiedzi zrobili tabelkę z możliwymi rozwiązaniami.

Dopowiem tylko, że gdy już mapa Leocji autorstwa [mention]M2.r[/mention] została zaakceptowana przez Steam, zobaczyłem jedyny dostępny zrzut ekranu — i kusi mnie zdecydowanie zbyt mocno jak na dostępne warunki czasowe…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: M2.r »

Zrzuty ekranu leżą na Discordzie. :)
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Helwetyk Romański »

M2.r pisze:
23 lis 2022, 19:46
Zrzuty ekranu leżą na Discordzie. :)
Od miesięcy nie zaglądałem… 🙄
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Ignats ik Ruth »

Nadrobiłem wątek na potrzeby wątku kolejowego, ale może warto i odgrzebać cel podstawowy tego wątku. Bo spis zaproponowany przez Oswalda miał się przyczynić do wyliczenia ludności Leocji. W zasadzie bez znajomości danych dot. zaludnienia trudno nam będzie sensownie zaprojektować ciuchcie.

A jeszcze a propos tematu bezpośrednio inem dotyczącego:
Helwetyk Romański pisze:
19 lis 2022, 16:43
M2.r pisze:
19 lis 2022, 16:41
Co to jest BW Teutonia?
@Anastasia Windsachen, król senior do Was. (Zapamiętałem tylko tyle, że baza GPL).
M2.r pisze:
19 lis 2022, 18:02
Wgl. zastanawiam się co to za stawianie baz pod Elektrowniami Atomowymi, ale można przyjąć ją za jakiś porcik dla łódek motorowych vide SG.
Anastasia Windsachen pisze:
20 lis 2022, 13:57
Co do stawiania baz pod elektrownią - jest to szkic bo to wyszło jakoś przy tych rozmowach o ludności. Z tego, co pamiętam jest to właśnie baza morska, łodzie patrolowe, wschodni port wojskowy (od wschodu ogólnie mamy brak portów. Tylko z zachodu od S***acji). Może się również WKW nie martwić o bezpieczeństwo bo jak coś to od razu jest Gwardia by zamieszki rozpędzić czy coś
Zdecydowanie wolałbym nie mieć tam jeszcze wojska. Wystarczy, ze jest LEJ i złoża ropy i gazu. 🙃
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ignats ik Ruth pisze:
28 lis 2022, 16:01
Nadrobiłem wątek na potrzeby wątku kolejowego, ale może warto i odgrzebać cel podstawowy tego wątku. Bo spis zaproponowany przez Oswalda miał się przyczynić do wyliczenia ludności Leocji. W zasadzie bez znajomości danych dot. zaludnienia trudno nam będzie sensownie zaprojektować ciuchcie.

A jeszcze a propos tematu bezpośrednio inem dotyczącego:
Helwetyk Romański pisze:
19 lis 2022, 16:43
M2.r pisze:
19 lis 2022, 16:41
Co to jest BW Teutonia?
@Anastasia Windsachen, król senior do Was. (Zapamiętałem tylko tyle, że baza GPL).
M2.r pisze:
19 lis 2022, 18:02
Wgl. zastanawiam się co to za stawianie baz pod Elektrowniami Atomowymi, ale można przyjąć ją za jakiś porcik dla łódek motorowych vide SG.
Anastasia Windsachen pisze:
20 lis 2022, 13:57
Co do stawiania baz pod elektrownią - jest to szkic bo to wyszło jakoś przy tych rozmowach o ludności. Z tego, co pamiętam jest to właśnie baza morska, łodzie patrolowe, wschodni port wojskowy (od wschodu ogólnie mamy brak portów. Tylko z zachodu od S***acji). Może się również WKW nie martwić o bezpieczeństwo bo jak coś to od razu jest Gwardia by zamieszki rozpędzić czy coś
Zdecydowanie wolałbym nie mieć tam jeszcze wojska. Wystarczy, ze jest LEJ i złoża ropy i gazu. 🙃
Nie ma problemu. Ostatnio myślałam o i tak zmienieniu ich położenia bo w sumie widnieją tylko w planach, a nie "fizycznie". Ale zgadzam się z odkopaniem
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[13] Audyt infrastruktury, przemysłu i usług

Post autor: Anastasia Windsachen »

Jak teraz przeglądam ten wątek to uznaję jego początek za nazbyt szczegółowy. Choćbyśmy chcieli to nie wszystko wypełnimy. Należy przyjąć, że jeżeli krytyczna dla funkcjonowania państwa gałąź przemysłu czy usług nie istnieje "fizycznie" czyli nie jest zarządzana przez mikronautę to na pewno istnieje narracyjnie. Dla przykładu - na pewno mamy wodociągi, restauracje, porty morskie etc., mimo że nikt nimi fizycznie nie zarządza. Na moje powinniśmy zgłosić po prostu to, co mamy, a resztę uznać, że jest bo jest krytyczna lub w każdym cywilizowanym państwie istnieje.

Pytanie jednak - jak tutaj określić liczbę ludności? Jedna farma może zatrudniać X ludzi, druga Y. Rusznikarnię może obsługiwać jedna osoba, a może 10. Spiszemy wszystko i potem na nowo spisywać, ile zatrudniamy? Obawiam się, że kombinujemy nad wyraz i w takim postępowaniu nie mieszka szczęście. Zdecydowanie łatwiej i szybciej jest określić liczbę ludności, bazując na wielkości wyspy, która jest nam znana, ilości dzierżaw, ich skali i obecnych, największych ośrodkach zatrudnienia tj. rolnictwo, huta, energetyka, kosmos (bazuję na danych, że kosmodrom potrafi zatrudniać od 20 do 25 tyś osób), wojsko, transport. Mamy z tego 6 obszarów krytycznych, które sumujemy z wielkościami wyspy, dzierżaw i sugerowanej gęstości. Gęstość na moje oko mamy niską. Państwo ma 30 lat narracyjnie. Do lat 80 na wyspie żyła zapewne garstka w ilości powiedzmy 3-5 tyś rdzennych mieszkańców. Następnie okres imigracyjny, ale wciąż niskie zaludnienie wynikające z posiadania tylko jednego małego miasta. Wycofuję słowa o milionie mieszkańców. Celowałabym prędzej w... 400 tyś? 500? Zachowując ideę podziału 70/30 czyli gdzie NB skupia 70% ludności, wychodzi przy 500 tyś, że mieszka w nim 350 tyś ludzi. To liczba pomiędzy Szczecinem, a Bydgoszczą.

Przy 500 tyś. załóżmy, że 25 tyś osób łącznie pracuje w przemyśle kosmicznym, 8-10 tyś w energetycznym, 25 tyś w całej GPL czyli wojsko, żandarmeria, służby ratunkowe i celne, itd. itd. Tak bym to szacowała. Główne gałęzie przemysłu i określać. Czy musimy każdej branży określić? Nie. Niech istnieje jakaś "wolna" liczba. Jak tak wszystko obsadzimy to, jak przyjdzie ktoś z nowym pomysłem to nie będzie ludzi.

Istnieje jeszcze jedna opcja - pomnożenie liczby użytkowników przez 200-250 tyś narracyjnych mieszkańców.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Normy Szczęścia”