Kwestia nadań odznak

Parlament Palatynatu Leocji

Opiekun: Ignats ik Ruth

Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Kwestia nadań odznak

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
26 paź 2023, 21:51
Helwetyk Romański pisze:
26 paź 2023, 13:25
Chorzy ludzie to mają pięć cyfr na liczniku, prawda. Przyjmując założenie z odpowiedzi wyżej (ono, jak najbardziej, jest podlegające dyskusji, bo przecież możemy uznać odznakę za prestiżową nagrodę), próg 100 wypowiedzi wydawał mi się dobrą granicą po lekturze wykazu obywateli.
to już by był oddział psychiatryczny
A to już nie jest? Dziwne, ostatnio mnie odwiedziła pani z takim fajnym sweterkiem jak zaczęłam mówić coś o Leocji...
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Kwestia nadań odznak

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Anastasia Windsachen pisze:
26 paź 2023, 22:00
Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
26 paź 2023, 21:51
Helwetyk Romański pisze:
26 paź 2023, 13:25
Chorzy ludzie to mają pięć cyfr na liczniku, prawda. Przyjmując założenie z odpowiedzi wyżej (ono, jak najbardziej, jest podlegające dyskusji, bo przecież możemy uznać odznakę za prestiżową nagrodę), próg 100 wypowiedzi wydawał mi się dobrą granicą po lekturze wykazu obywateli.
to już by był oddział psychiatryczny
A to już nie jest? Dziwne, ostatnio mnie odwiedziła pani z takim fajnym sweterkiem jak zaczęłam mówić coś o Leocji...
Odwiedziny to zawsze miła rzecz, problemem jednak mogą być lekko za długie rękawki w sweterku, ale z Twoim stażem to pewnie już nie robi Ci większej różnicy. 🤪
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kwestia nadań odznak

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
26 paź 2023, 21:51
Żeby nie było tak łatwo to proponuję podnieść ten próg na 200 postów, to już będzie taka rozsądną granica.
W zasadzie gdyby nie   j e d e n   obywatel pod progiem, to 200 byłoby w porządku…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Kwestia nadań odznak

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Oswald Baskerville pisze:
26 paź 2023, 21:40
Samuel Radziwiłł pisze:
26 paź 2023, 21:27
Ten próg minimum wynoszący 100 wpisów na forum, by starać się o obywatelstwo jest moim zdaniem wystarczający.
Tu chyba nieporozumienie zaszło. Czcigodny Romański mówiło tym, że na odznakę potrzeba będzie obywatelstwo + 100 postów. Nie że na obywatelstwo będzie potrzeba 100 postów.
Faktycznie to nieporozumienie. Zle zrozumiałem :( Dzięki [smention u=54]Oswald Baskerville[/smention] za wyjaśnienie.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kwestia nadań odznak

Post autor: Helwetyk Romański »

Prześwietny Senacie,
Helwetyk Romański pisze:
26 paź 2023, 7:36
[W] związku z wyczerpaniem tematu dyskusji oraz umiarkowanym zainteresowaniem społecznym proponuję zakończyć debatę bez rozstrzygnięcia. Jednocześnie chciałbym podzielić się opinią, że skłaniam się coraz mocniej ku najprostszemu z rozwiązań — kryterium obywatelstwa (w tym obywatelstwa honorowego), połączonego z zamieszczeniem co najmniej 100 wypowiedzi na forum Palatynatu Leocji.
Rekapitulując podniesione w toku debaty propozycje:
  1. [smention u=237]Anastasia Windsachen[/smention]: 2 Krzyże Złote, 4 Krzyże Srebrne lub 8 Krzyży Brązowych
  2. Helwetyk Romański: 1 Krzyż Złoty, 2 Krzyże Srebrne lub 4 Krzyże Brązowe
  3. Helwetyk Romański: 100 wypowiedzi na forum
  4. [smention u=48]Franklin Garamond[/smention]: 500 wypowiedzi na forum
  5. [smention u=192]Sheldon Anszlus Lovelace[/smention]: 200 wypowiedzi na forum
Domniemywam, że Krzyż Namiestnikowski nie znalazł się w propozycjach 1 i 2 przez przeoczenie (w propozycji 2 nawet na pewno). Pod tym adresem: odznaki_hr.php znajduje się stosowna „punktacja”, gdzie Krzyż Brązowy oznacza 1 punkt. Z kolei tutaj: memberlist.php?g=8&mode=group&sk=d&sd=d#memberlist znajduje się wykaz obywateli uszeregowany w malejącej kolejności liczby zamieszczonych wiadomości.

Z pewną dozą niezręczności wynikającą z posługiwania się konkretnymi nazwiskami w debacie, przyjmując na potrzeby porównania propozycje 1 i 5:
  • Kryterium z propozycji 1, ale nie propozycji 5, nie spełnia tylko Kiedyn (świeć Matko nad jego duszą)
  • Kryterium z propozycji 5, ale nie propozycji 1, nie spełniają: Piotr Romanow oraz Damiano Windsachen (z winy gorszej części palatium, nie braku zasług)
Tak jak to widzę, kryterium liczby wypowiedzi na forum w praktyce nie różni się od kryterium odznaczeń, a nie jest uzależnione od sprawności administracyjnej palatium. Proponuję więc operować wyłącznie tym kryterium, a tym samym nie komplikować sobie niepotrzebnie życia.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Kwestia nadań odznak

Post autor: Anastasia Windsachen »

amen
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Kwestia nadań odznak

Post autor: Franklin Garamond »

Helwetyk Romański pisze:
08 lis 2023, 10:49
  • Kryterium z propozycji 1, ale nie propozycji 5, nie spełnia tylko Kiedyn (świeć Matko nad jego duszą)
  • Kryterium z propozycji 5, ale nie propozycji 1, nie spełniają: Piotr Romanow oraz Damiano Windsachen (z winy gorszej części palatium, nie braku zasług)
Chyba na odwrót? Tylko Kiedyn nie ma 200 postów, co jest propozycją 5.
Damiano i Piotr mają posty, ale nie mają odznaczeń (propozycja 1).

Czyli powinno to brzmieć:
  • Kryterium z propozycji 5, ale nie propozycji 1, nie spełnia tylko Kiedyn (świeć Matko nad jego duszą)
  • Kryterium z propozycji 1, ale nie propozycji 5, nie spełniają: Piotr Romanow oraz Damiano Windsachen (z winy gorszej części palatium, nie braku zasług)


Co nie zmienia faktu, że zaczynamy pracę nad odznakami od złej strony. Ustalamy zasady przyznawania, które są sztywne jak wykrochmalony kołnierzyk, a w sumie nie ma czego nadawać.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kwestia nadań odznak

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
08 lis 2023, 13:09
Helwetyk Romański pisze:
08 lis 2023, 10:49
  • Kryterium z propozycji 1, ale nie propozycji 5, nie spełnia tylko Kiedyn (świeć Matko nad jego duszą)
  • Kryterium z propozycji 5, ale nie propozycji 1, nie spełniają: Piotr Romanow oraz Damiano Windsachen (z winy gorszej części palatium, nie braku zasług)
Chyba na odwrót?
Oczywiście, macie rację.

Franklin Garamond pisze:
08 lis 2023, 13:09
Ustalamy zasady przyznawania, które są sztywne jak wykrochmalony kołnierzyk, a w sumie nie ma czego nadawać.
Jak nie jak tak…? Wzór jako taki jest, można wysyłać na produkcję.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Kwestia nadań odznak

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Helwetyk Romański pisze:
08 lis 2023, 13:18
Jak nie jak tak…? Wzór jako taki jest, można wysyłać na produkcję
Czy to znaczy, że mogę nabyć prawo do używania takiej odznaki, nawet jak nie mam herbu rodowego?
Nie bardzo rozumiem, jak to ma wyglądać?
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Kwestia nadań odznak

Post autor: Anastasia Windsachen »

A no właśnie, dobre uwagi Czcigodnego zasiadającego w niezadymionym biurze Palatium i kulegi [smention u=192]Sheldon Anszlus Lovelace[/smention]. Zabieramy się od dupy strony ustalając kwestie nadań zamiast zdecydować, co i jak. W rozmowach o odznakach w Normach były opcje herb+pas, gmerk/runa (opcjonalnie na tarczy). Gmerk/Runa na tarczy + pas o kolorze brązowym, srebrnym i złotym brzmią zacnie według mnie.

I ok, zostańmy np. przy tym, że próg 200 postów jest progiem wejścia. Wtedy nadajemy tarczę z gmerkiem/runą. Ale za np. 500 postów dodawany jest pas brązowy (skórzany), za 750 postów + 1 krzyż srebrny oraz 2 krzyże złote LUB 4 krzyże srebrne, pas zmienia kolor na srebrny. Za 1000 postów + 2 złote krzyże + Krzyż Namiestnikowski pas zmienia kolor na złoty. A za 1000 postów + Order Leocji lub I klasę Orderu Obrońców Leocji lub I klasę Orderu Czarnej Wstęgi do złotego pasa dodaje się w jakiś sposób wizerunek orderu. Oczywiście OL ma precedens.

Głównym założeniem dla odznak było to by nagradzać już naprawdę duże zasłużenie dla Leocji. Za nic dajemy dzierżawy, za nic dajemy działki w NB, "ziemniaczane stemple" też łatwo zdobywać. Dlatego ja bym dała, że są te 3-4 stopnie odznaki. Bo postować to sobie można. Mogę napisać "wstałam i powiedziałam "k***a znowu w tej Polsce na oceanie"". I pisać tak przez 200 dni by dostać odznakę. Czy jest to wkład równy wkładowi osoby, która napisała tyle samo postów, ale o jakiejkolwiek wartości merytorycznej? Nie. I takie jest moje zdanie by nie było za łatwo. Jeżeli "gorsza strona Palatium" ma problem z nadawaniem odznaczeń to cóż... instrukcje można przekazać innym podmiotom lub jednemu szczególnemu i sumiennemu by takowe nadał.

Toteż cofam swoje lakoniczne "amen" i zapraszam do dalszej rozmowy, którą najpierw zaczniemy od lądowania samolotu, potem zderzenia z dziobem, a dokowanie zostawimy na sam koniec.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kwestia nadań odznak

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
08 lis 2023, 14:06
Czy to znaczy, że mogę nabyć prawo do używania takiej odznaki, nawet jak nie mam herbu rodowego?
No tak. Ale widzę, że pojawiły się kolejne głosy, więc to już po drzemce. 😜
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Senat Palatynatu Leocji”