[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Opiekun: Damiano Windsachen

Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Damiano Windsachen »

Obrazek
BAZTEK BUDOWA
Relacja z budowy Centrum Kosmicznego im. Realiozy

Po uzgodnieniu wszystkich formalności maszyny budowlane zaczęły swoją prace! Naszym celem jest ukończenie do 24 grudnia stanowiska testowego dla nowych silników rakietowych produkowanych przez naszą firmę.

Dzisiejsze prace na placu budowy opierały się głównie na wykopaniu wielkich dołów pod fundamenty całej konstrukcji. W wolnym czasie nasi pracownicy biurowi zrobili wspólne zdjęcie na tle budującego się kompleksu!


Obrazek


Po 24 grudnia kontynuujemy prace nad stanowiskiem startowym dla rakiet BeeShark. Dołożymy wszelkich starań aby jeszcze w tym roku pierwsza rakieta BeeShark wyleciała z terytorium Palatynatu Leocji!
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Helwetyk Romański »

Dobra Matko Prokrastynacjo, imienia czego?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
20 gru 2022, 20:44
Dobra Matko Prokrastynacjo, imienia czego?
Jeśli tylko to nie będzie złowieszczy omen to można to uznać, jako uhonorowanie wszystkich jej ofiar lub poetycką zapowiedź wysłania jej w pizdu kosmos, tak by raz na zawsze uwolnić się od niej. Daj Matko Prokrastynacjo by nam się to udało
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
20 gru 2022, 21:12
Helwetyk Romański pisze:
20 gru 2022, 20:44
Dobra Matko Prokrastynacjo, imienia czego?
Jeśli tylko to nie będzie złowieszczy omen to można to uznać, jako uhonorowanie wszystkich jej ofiar lub poetycką zapowiedź wysłania jej w pizdu kosmos, tak by raz na zawsze uwolnić się od niej. […]
Mam w głowie same durne analogie, jedna gorsza od drugiej… Pozdrawiam z Centralnego Ośrodka Sportu im. Helwetyka Romańskiego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
20 gru 2022, 21:32
Anastasia Windsachen pisze:
20 gru 2022, 21:12
Helwetyk Romański pisze:
20 gru 2022, 20:44
Dobra Matko Prokrastynacjo, imienia czego?
Jeśli tylko to nie będzie złowieszczy omen to można to uznać, jako uhonorowanie wszystkich jej ofiar lub poetycką zapowiedź wysłania jej w pizdu kosmos, tak by raz na zawsze uwolnić się od niej. […]
Mam w głowie same durne analogie, jedna gorsza od drugiej… Pozdrawiam z Centralnego Ośrodka Sportu im. Helwetyka Romańskiego.
Chyba jego odkładania...
BP...
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Damiano Windsachen »

Anastasia Windsachen pisze:
20 gru 2022, 21:12
Helwetyk Romański pisze:
20 gru 2022, 20:44
Dobra Matko Prokrastynacjo, imienia czego?
Jeśli tylko to nie będzie złowieszczy omen to można to uznać, jako uhonorowanie wszystkich jej ofiar lub poetycką zapowiedź wysłania jej w pizdu kosmos, tak by raz na zawsze uwolnić się od niej. Daj Matko Prokrastynacjo by nam się to udało
Dokładnie to miałem na myśli, przepraszam za złe nazewnictwo. Imię Centrum Kosmicznego zostaje zmienione
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Maciej Gerwazy Lisewicz Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Maciej Gerwazy Lisewicz »

O, proszę... No to się wydaje, że się spóźniłem ze swoim SpaceLeo... No cóż... Będzie wyścig kosmiczny może ;)

W SpaceLeo to od roku próbujemy znaleźć lokalizację na kosmodrom, a tu tak w 10 dni zaczną rakiety latać...
Maciej Gerwazy Lisewicz
Prezes Zarządu LIS-BUD oraz SpaceLeo
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Franklin Garamond »

Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
20 gru 2022, 23:48
O, proszę... No to się wydaje, że się spóźniłem ze swoim SpaceLeo... No cóż... Będzie wyścig kosmiczny może ;)

W SpaceLeo to od roku próbujemy znaleźć lokalizację na kosmodrom, a tu tak w 10 dni zaczną rakiety latać...
Nie spodziewałem się, że tu rakiety będą startować, myślałem, że może jakieś obserwatorium czy centrum badawcze, ale bez startów, skoro to chyba BAZTEK ma w Sarmacji(?). O ile rakiety nie będą latać na prąd, prawda, to emisja hałasu w połączeniu z lokalizacją...

Ja bym mocno rekomendował zrobić to na spokojnie, i żeby się może Panowie dogadali, bo dwie bazy to trochę za dużo na jedną, małą wysepkę (jedna to też kwestia dyskusyjna).

Do opinii środowiskowej nie mam kiedy przysiąść, bo to wymaga ode mnie (czy też ja od siebie wymagam) patologicznego grzebania w dokumentacjach... No ale Apolinary wrócił, więc może on podoła 😅
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Apolinary Montserrat »

Franklin Garamond pisze:
21 gru 2022, 8:52
Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
20 gru 2022, 23:48
O, proszę... No to się wydaje, że się spóźniłem ze swoim SpaceLeo... No cóż... Będzie wyścig kosmiczny może ;)

W SpaceLeo to od roku próbujemy znaleźć lokalizację na kosmodrom, a tu tak w 10 dni zaczną rakiety latać...
Nie spodziewałem się, że tu rakiety będą startować, myślałem, że może jakieś obserwatorium czy centrum badawcze, ale bez startów, skoro to chyba BAZTEK ma w Sarmacji(?). O ile rakiety nie będą latać na prąd, prawda, to emisja hałasu w połączeniu z lokalizacją...

Ja bym mocno rekomendował zrobić to na spokojnie, i żeby się może Panowie dogadali, bo dwie bazy to trochę za dużo na jedną, małą wysepkę (jedna to też kwestia dyskusyjna).

Do opinii środowiskowej nie mam kiedy przysiąść, bo to wymaga ode mnie (czy też ja od siebie wymagam) patologicznego grzebania w dokumentacjach... No ale Apolinary wrócił, więc może on podoła 😅
Planuję najpóźniej 27, 28 grudnia wrzucić opinię, żeby już nie nadwyrężać dłużej cierpliwości Wnioskodawcy [mention]Maciej Gerwazy Lisewicz[/mention]... 🤐
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

[BUDOWA] Centrum Kosmiczne im. Ofiar Realiozy

Post autor: Damiano Windsachen »

Franklin Garamond pisze:
21 gru 2022, 8:52
Nie spodziewałem się, że tu rakiety będą startować, myślałem, że może jakieś obserwatorium czy centrum badawcze, ale bez startów, skoro to chyba BAZTEK ma w Sarmacji(?)
Hmm no tak... Szczerze mówiąc Sarmacja mi bardzo nie pasowała jako kraj do lotów agencji BAZTEK. Brakuje mi tam przede wszystkim wsparcia i zaangażowania zwykłych ludzi. Zdecydowałem się na przeniesienie całej agencji do Palatynatu Leocji licząc na to wszystko czego w Sarmacji mi brakowało.

Franklin Garamond pisze:
21 gru 2022, 8:52
Do opinii środowiskowej nie mam kiedy przysiąść, bo to wymaga ode mnie (czy też ja od siebie wymagam) patologicznego grzebania w dokumentacjach... No ale Apolinary wrócił, więc może on podoła 😅
W związku z tym chciałbym zaznaczyć że pierwszy stopień rakiety BeeShark posiada sześć bardzo małych i znacznie cichszych silników, które pozwalają na wyniesienie rakiety w wyższe warstwy atmosfery i nigdzie więcej. Całą robotę robi drugi stopień rakiety który będąc wysoko nad powierzchnią Pollinu nie ma realnego wpływu na środowisko (Oczywiście nie licząc lądowania pustego już pierwszego i drugiego stopnia rakiety do Oceanu skąd są od razu wyławiane). W każdym razie mogę zapewnić że tak małe silniki (które potajemnie przetestowaliśmy w Sarmacji) nie pozwalają na prędkość nad dźwięczną w dolnych warstwach atmosfery Pollinu. BAZTEK zdaje sobie sprawę z trudnej geografii Leocji i nie zamierzamy wystrzeliwać nie wiadomo jak wielkich rakiet w v-kosmos. Dlatego też sądzę że BeeShark jest rakietą bardzo ekologiczną, która nie będzie miała znaczącego wpływu na środowisko.
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
ODPOWIEDZ

Wróć do „BAZTEK”