W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Dyskusje związane z systemem gospodarczym Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
HzG Stempel
Obywatel

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: HzG »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Tak naprawdę to żadne piractwo, a po prostu wykorzystanie zasad popytu i podaży.
Przy nadpodaży zabrakło regulacji w postaci ceny minimalnej i mamy oto efekt, że pływanie obecnie jest nierentowne (no chyba, że zasypie się forum Palatynatu tysiącem postów w ciągu jednego dnia, to wówczas wzrośnie popyt).

Więc w sumie piractwo tutaj wypełzło na tym, że psuje rozrywkę innym. :/
/-/ Hewret z Gerwenu
Awatar użytkownika
piwski Stempel
Przybysz

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: piwski »

Na całe szczęście cena dóbr innych niż alkohol zaczyna stopniowo wracać do normy, więc żegluga znów zaczyna się opłacać
Piwski Sroczyński
3Rr0rExE404
Przybysz

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: 3Rr0rExE404 »

Ronon Dex pisze:
16 sie 2023, 14:39
A kogo pokonaliście... tak z ciekawości? Bo przyznam, że ostatnio niespecjalnie śledziłem rankingi w "Porcie"? Czego gratulować?
Na przykład osiecką flotę arcybiskupa [mention]piwski[/mention], także jest to swojego rodzaju osiągnięcie.
Poza tym, zawsze jest okazja żeby się napić :D
HzG pisze:
16 sie 2023, 14:54
Tak naprawdę to żadne piractwo, a po prostu wykorzystanie zasad popytu i podaży.
Przy nadpodaży zabrakło regulacji w postaci ceny minimalnej i mamy oto efekt, że pływanie obecnie jest nierentowne (no chyba, że zasypie się forum Palatynatu tysiącem postów w ciągu jednego dnia, to wówczas wzrośnie popyt).

Więc w sumie piractwo tutaj wypełzło na tym, że psuje rozrywkę innym. :/
Tak, wiem. Chciałem po prostu zrobić wydarzenie z piratami. Inaczej to by sensu nie miało.
W każdym razie, ceny już się stabilizują i raczej nie przewidujemy kolejnego krachu.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: Ronon Dex »

HzG pisze:
16 sie 2023, 14:54
Tak naprawdę to żadne piractwo, a po prostu wykorzystanie zasad popytu i podaży.
Przy nadpodaży zabrakło regulacji w postaci ceny minimalnej i mamy oto efekt, że pływanie obecnie jest nierentowne (no chyba, że zasypie się forum Palatynatu tysiącem postów w ciągu jednego dnia, to wówczas wzrośnie popyt).

Więc w sumie piractwo tutaj wypełzło na tym, że psuje rozrywkę innym. :/
Nie przesadzaj... w toku tej zabawy, która trwa od dość długiego czasu takich "metod" już próbowano. I co z tego, że klikając "bez umiaru" w jeden towar doprowadza się do spadku cen? Inne chodzą normalnie, bo "piraci" raczej nie wyrobią tyle "klikania".

W sumie co im to dało? Tak sobie na spokojnie (jak zawsze) pływając zarobiłem na chwilę obecną (w ciągu 24 godzin) przy 150 rejsach ok. 50 tys., a "piraci" przy 800-950 rejsach po 12-27 tys.

Takie akcje nic nie dają... liczy się systematyczność działań i nie uleganie "szaleństwom" - co stwierdzam jako cały czas posiadacz największej floty (pomimo kilku miesięcy przerwy od mikro w zeszłym roku) handlowej w Palatynacie Leocji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: Ronon Dex »

3Rr0rExE404 pisze:
16 sie 2023, 15:34
W każdym razie, ceny już się stabilizują i raczej nie przewidujemy kolejnego krachu.
Żadnego krachu nie było... zbiliście cenę jednego z ośmiu towarów i tyle.

PS. Przepraszam za post pod postem, ale jakąś "zwiechę na łączach miałem".
Obrazek
3Rr0rExE404
Przybysz

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: 3Rr0rExE404 »

Ronon Dex pisze:
16 sie 2023, 15:38
3Rr0rExE404 pisze:
16 sie 2023, 15:34
W każdym razie, ceny już się stabilizują i raczej nie przewidujemy kolejnego krachu.
Żadnego krachu nie było... zbiliście cenę jednego z ośmiu towarów i tyle.

PS. Przepraszam za post pod postem, ale jakąś "zwiechę na łączach miałem".
Aktualnie jest zbity jeden z ośmiu towarów, a były zbite wszystkie. O takie działania mi chodziło, cena samego alkoholu nie wpływa znacząco na cały system.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: Ronon Dex »

3Rr0rExE404 pisze:
16 sie 2023, 15:46
Aktualnie jest zbity jeden z ośmiu towarów, a były zbite wszystkie. O takie działania mi chodziło, cena samego alkoholu nie wpływa znacząco na cały system.
No toś się naklikał... 😈... szacun, a ja nawet nie zauważyłem, choć pływam regularnie i na bieżąco, że zbiliście cenę jeszcze czegoś... 🤣

Ale sama narracja i pomysł z piractwem fajne... warte wykorzystania do pociągnięcia narracyjnego. Sam już to wykorzystałem tutaj i tutaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
HzG Stempel
Obywatel

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: HzG »

JavaScript i można przez dzień zrobić [24*6*ilość statków] kursów. :D
/-/ Hewret z Gerwenu
Awatar użytkownika
HzG Stempel
Obywatel

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: HzG »

Ale z drugiej strony przydałaby się funkcja pływania statkiem bez bandery w celu napadania na statki handlowe i ich plądrowanie. :D

Natomiast GPL miałby wydzieloną jednostkę jakiejś straży morskiej, żeby polować na piratów
/-/ Hewret z Gerwenu
Awatar użytkownika
piwski Stempel
Przybysz

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: piwski »

HzG pisze:
16 sie 2023, 17:45
Ale z drugiej strony przydałaby się funkcja pływania statkiem bez bandery w celu napadania na statki handlowe i ich plądrowanie. :D

Natomiast GPL miałby wydzieloną jednostkę jakiejś straży morskiej, żeby polować na piratów
Brzmi smakowicie xD
Piwski Sroczyński
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

W Leocji prawie jak w nieistniejącej Wenezueli

Post autor: Ignats ik Ruth »

HzG pisze:
16 sie 2023, 17:43
[24*6*ilość statków]
Statki są policzalne… Nawet w Leocji. ;D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Port w Nowym Brzegu”