Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Dbamy o grywalność pollińskiego pieniądza
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Gd'O »

Czcigodni Namiestnicy,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o utworzenie (pseudo)państwa Kompania Południowoawarska w MBP:

nazwa: Kompania Południowoawarska
krótka nazwa: KPA
kod: KP
waluta: transfer
setna: cent

Załączam również banderę:
Obrazek

Uprzejmie proszę o przepisanie następujących kont na KPA:

Kompania Południowoawarska
LC285923

Kompania Południowoawarska
SR984157

Zbiorka
LC325347

Zbiorka
SR805632


Merci!
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

To te mikro z Minecrafta czy Discorda, bo już mi się miesza?

Utworzenie konta to jak najbardziej, tylko żeby komuś do głowy nie przyszło wyliczanie wartości waluty po wypowiedziach z Discorda.
W takim razie moje pytanie, na jakiej zasadzie byłaby ustalana wartość waluty w stosunku do "normalnych" mikronacji?
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Gd'O »

Szanowny Kolego,

Ci od discorda to nie my. Nie znam szczegółów technicznych rozwiązania, te są w głowie Czcigodnego Helwetyka. Nie zamierzamy (przynajmniej na razie) drukować transferów, gdyż nie mamy forum. Z tego co rozumiem, nawet pseudopaństwo musi mieć walutę, żeby się nie wykrzaczyło.
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
piwski Stempel
Przybysz

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: piwski »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
28 lis 2023, 17:05
To te mikro z Minecrafta czy Discorda, bo już mi się miesza?

Utworzenie konta to jak najbardziej, tylko żeby komuś do głowy nie przyszło wyliczanie wartości waluty po wypowiedziach z Discorda.
W takim razie moje pytanie, na jakiej zasadzie byłaby ustalana wartość waluty w stosunku do "normalnych" mikronacji?
My od discorda, o drukowaniu pieniędzy na zasadach MBPowskich ani myślimy xD. Chociaż pewien pomysł na spięcie z MBPem jest
Piwski Sroczyński
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Helwetyk Romański »

Gd'O pisze:
28 lis 2023, 12:55
Zwracam się z uprzejmą prośbą o utworzenie (pseudo)państwa Kompania Południowoawarska w MBP
Uprzejmie informuję o utworzeniu. (To wpis techniczny, więc nigdzie Kompanii Południowoawarskiej nie widać poza wykazem użytkowników i właścicieli rachunków; rachunki MBP są prowadzone wyłącznie w krajach-krajach).

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
28 lis 2023, 17:05
Utworzenie konta to jak najbardziej, tylko żeby komuś do głowy nie przyszło wyliczanie wartości waluty po wypowiedziach z Discorda.
Mnie, przyznaję, czysto akademicko temat kusi. Nawet bym usiadł do Excela, ale — na szczęście dla mojego czasu — nie potrafię bezboleśnie obliczyć średniej objętości wypowiedzi na phpBB (z wyłączeniem cytatów i BBCode’u) tak, żeby w ogóle przyjąć tutaj jakąś normę i zestawiać porównywalne wartości liczbowe.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Helwetyk Romański pisze:
28 lis 2023, 23:17
Mnie, przyznaję, czysto akademicko temat kusi. Nawet bym usiadł do Excela, ale — na szczęście dla mojego czasu — nie potrafię bezboleśnie obliczyć średniej objętości wypowiedzi na phpBB (z wyłączeniem cytatów i BBCode’u) tak, żeby w ogóle przyjąć tutaj jakąś normę i zestawiać porównywalne wartości liczbowe
Nawet jeśli ktoś by napisał taki skrypt, to trzeba by było zaktualizować kod we wszystkich państwach, w których są zbierane dane ISM.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
28 lis 2023, 23:38
Helwetyk Romański pisze:
28 lis 2023, 23:17
Mnie, przyznaję, czysto akademicko temat kusi. Nawet bym usiadł do Excela, ale — na szczęście dla mojego czasu — nie potrafię bezboleśnie obliczyć średniej objętości wypowiedzi na phpBB (z wyłączeniem cytatów i BBCode’u) tak, żeby w ogóle przyjąć tutaj jakąś normę i zestawiać porównywalne wartości liczbowe
Nawet jeśli ktoś by napisał taki skrypt, to trzeba by było zaktualizować kod we wszystkich państwach, w których są zbierane dane ISM.
Nie aż tak (tzw. bez przesady). Wystarczyłoby kilka forów, żeby ustalić średnią liczbę „rzeczywistych” znaków na wiadomość, i w oparciu o tak obliczoną normę przeliczyć liczbę znaków na Discordzie na liczbę wiadomości.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Tenir Stempel
Przybysz

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Tenir »

Helwetyk Romański pisze:
28 lis 2023, 23:17
Mnie, przyznaję, czysto akademicko temat kusi. Nawet bym usiadł do Excela, ale — na szczęście dla mojego czasu — nie potrafię bezboleśnie obliczyć średniej objętości wypowiedzi na phpBB (z wyłączeniem cytatów i BBCode’u) tak, żeby w ogóle przyjąć tutaj jakąś normę i zestawiać porównywalne wartości liczbowe.
Podaje ilość znaków bez cytatów, ale liczba jest zakłamana o małą wartość wynikającą z faktu że php jest tak ułomne że nie potrafi policzyć nawet dobrze znaków.
np.
Długość wiadomości podaje jako 477 a naprawde jest to 443.

Kod: Zaznacz cały

<?php
$str = "[quote=\"Helwetyk Romański\" post_id=46568 time=1701209869 user_id=2]Mnie, przyznaję, czysto akademicko temat kusi. Nawet bym usiadł do Excela, ale — na szczęście dla mojego czasu — nie potrafię bezboleśnie obliczyć średniej objętości wypowiedzi na phpBB (z wyłączeniem cytatów i BBCode’u) tak, żeby w ogóle przyjąć tutaj jakąś normę i zestawiać porównywalne wartości liczbowe.[/quote] Oto kod w php który podaje długość wiadomości bez Cytatów";
print_r("Wiadomość: ".$str."\n");
print_r("Długość wiadomości z cytatami: ".strlen($str)."\n");
preg_match_all('/\[quote=[\s\S]*\[\/quote]/', $str, $quotes);
print_r("Cytaty:\n");
print_r($quotes);
$quotesCount = count($quotes, COUNT_NORMAL);
$quoteLength = 0;
for ($i = 0; $i < $quotesCount; $i++) {
   $quoteLength += strlen(implode($quotes[$i]));
}
print_r("Długość cytatów: ".$quoteLength."\n");
$messageLength = strlen($str) - $quoteLength;
print_r("Długość wiadomości bez cytatów: ".$messageLength."\n");
?>
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Tenir pisze:
29 lis 2023, 15:37
Helwetyk Romański pisze:
28 lis 2023, 23:17
Mnie, przyznaję, czysto akademicko temat kusi. Nawet bym usiadł do Excela, ale — na szczęście dla mojego czasu — nie potrafię bezboleśnie obliczyć średniej objętości wypowiedzi na phpBB (z wyłączeniem cytatów i BBCode’u) tak, żeby w ogóle przyjąć tutaj jakąś normę i zestawiać porównywalne wartości liczbowe.
Podaje ilość znaków bez cytatów, ale liczba jest zakłamana o małą wartość wynikającą z faktu że php jest tak ułomne że nie potrafi policzyć nawet dobrze znaków.
np.
Długość wiadomości podaje jako 477 a naprawde jest to 443.

Kod: Zaznacz cały

<?php
$str = "[quote=\"Helwetyk Romański\" post_id=46568 time=1701209869 user_id=2]Mnie, przyznaję, czysto akademicko temat kusi. Nawet bym usiadł do Excela, ale — na szczęście dla mojego czasu — nie potrafię bezboleśnie obliczyć średniej objętości wypowiedzi na phpBB (z wyłączeniem cytatów i BBCode’u) tak, żeby w ogóle przyjąć tutaj jakąś normę i zestawiać porównywalne wartości liczbowe.[/quote] Oto kod w php który podaje długość wiadomości bez Cytatów";
print_r("Wiadomość: ".$str."\n");
print_r("Długość wiadomości z cytatami: ".strlen($str)."\n");
preg_match_all('/\[quote=[\s\S]*\[\/quote]/', $str, $quotes);
print_r("Cytaty:\n");
print_r($quotes);
$quotesCount = count($quotes, COUNT_NORMAL);
$quoteLength = 0;
for ($i = 0; $i < $quotesCount; $i++) {
   $quoteLength += strlen(implode($quotes[$i]));
}
print_r("Długość cytatów: ".$quoteLength."\n");
$messageLength = strlen($str) - $quoteLength;
print_r("Długość wiadomości bez cytatów: ".$messageLength."\n");
?>
Może warto używać odpowiedniej funkcji do liczenia znaków?
Proponuję funkcje, która ma możliwość ustawienia kodowania znaków, jak wiemy w angielskim nie ma naszych znaków specjalnych ą,ę, etc..
mb_strlen($string, "UTF-8");

Ta funkcja zwraca 441 znaków 👌🏻

Warto nadmienić, że istnieją inne BBCode, które też nie powinny być liczone jako znaki: pogrubienia, kursywą, obrazki...
Tenir Stempel
Przybysz

Utworzenie (pseudo)państwa w MBP

Post autor: Tenir »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
29 lis 2023, 17:14
Może warto używać odpowiedniej funkcji do liczenia znaków?
Ja to podałem przykładowo. W każdym bądź razie jak widać da się dość prosto i szybko. Ja php nie używam, bo DLA MNIE jest to słaby i przestarzały język do pisania aplikacji internetowych.
Wrając! Co do reszty wystarczy użyć tego co m.in. pozwala na działanie tego forum. Czyli internetu
https://www.sitepoint.com/community/t/r ... ing/5470/2 Pierwsze co wyskakuje po wpisaniu frazy
bbcode remove php
ODPOWIEDZ

Wróć do „Międzynarodowy Bank Pollinu”