[Z02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✔️

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Fatima Popow-Chojnacka pisze:
02 sty 2024, 16:38
Nie jestem przeciw, bardziej jestem za. Ufam, że nikt nie będzie takich rzeczy robić no ale ryzyko jest... Może tego typu emisja tylko dla większych i ważnych wydarzeń.
To ja to odnotowuję jako „półsprzeciw”. 😄

(I nic z tym, nie mając dobrego pomysłu na alternatywne, a zgodne z inicjalnymi oczekiwaniami, ugryzienie tematu, nie robię — najwyżej się, o ile ta konkluzja zostanie przyjęta i się nie sprawdzi w praktyce, będzie rozwiązywać nowo stworzony problem na trzeciej konferencji 😜).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Anastasia Windsachen »

150% i wtedy jestem za. Może jeszcze 30-35%
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
02 sty 2024, 23:10
150% i wtedy jestem za. Może jeszcze 30-35%
Dobra, będzie głosowanie. 🤕
(Jutro, nie #jutro).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
02 sty 2024, 23:10
150% i wtedy jestem za. Może jeszcze 30-35%
Obrazek
Po doprecyzowaniu minimalnego mnożnika, pod głosowanie zostanie poddana powyższa propozycja zdania dotyczącego minimalnego i maksymalnego nakładu. Proszę w każdym przypadku brać poprawkę na to, że wartość bazowa — 36 — to liczba kolekcjonerów, którzy zalogowali się do systemu Światowego Związku Filatelistycznego w okresie ostatnich 7 dni i posiadają co najmniej jeden znaczek, i jako taka jest wartością zmienną.

Ponieważ i tak będziemy przeprowadzali głosowanie w tym wątku obrad, czekam jeszcze na informację zwrotną od JKW [smention u=220]Fatima Popow-Chojnacka[/smention] w przedmiocie jej propozycji dotyczącej drugiego punktu: „Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż 24 godziny i nie więcej niż 2 tygodnie”; tak, żeby nie głosować zbyt wiele razy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Przybysz

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

*w końcu się wygrzebałam, aby odpisać..*


No cóż... nie widzę za ani sprzeciwu. Także ja tam mogę odpuścić. Ale jeśli już mam dać jakąś propozycję.. to po konsultacjach i przemyśleniu mogę rzucić:
Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż 24 godziny i nie więcej niż 2 tygodnie, maksymalnie X razy w miesiącu.
Wtedy nie trzeba wyjaśniać, które ważne wydarzenia ma obejmować emisja. No i jest zabezpieczenie, aby zbytnio nie przesadzać. Oczywiście można propozycję zmodyfikować.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Helwetyk Romański »

Fatima Popow-Chojnacka pisze:
04 sty 2024, 21:22
Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż 24 godziny i nie więcej niż 2 tygodnie, maksymalnie X razy w miesiącu.
Wtedy nie trzeba wyjaśniać, które ważne wydarzenia ma obejmować emisja. No i jest zabezpieczenie, aby zbytnio nie przesadzać. Oczywiście można propozycję zmodyfikować.
Intencją jest, za przebiegiem dyskusji, mniejsza liczba krótkich, 24-godzinnych emisji, więc trzeba byłoby to rozbić na dwa zdania. (Emisje 2-tygodniowe są tymi długimi i limitowanie ich nie miałoby większego uzasadnienia). Proponuję następującą konstrukcję poprawki:
Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż jeden i nie więcej niż czternaście dni, z zastrzeżeniem, że emisja danej poczty trwająca maksymalnie jeden dzień może rozpoczynać się nie więcej niż X razy w miesiącu kalendarzowym.
— gdzie w miejscu X poproszę o konkretną wartość, oczywiście w razie akceptacji propozycji w wymiarze redakcyjnym. 😉 (Zmieniam godziny na dni, żeby nie zostawiać luki typu „24 godziny plus jedna minuta”).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Przybysz

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Proponuję 2.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
03 sty 2024, 10:25
Anastasia Windsachen pisze:
02 sty 2024, 23:10
150% i wtedy jestem za. Może jeszcze 30-35%
Obrazek
Po doprecyzowaniu minimalnego mnożnika, pod głosowanie zostanie poddana powyższa propozycja zdania dotyczącego minimalnego i maksymalnego nakładu. Proszę w każdym przypadku brać poprawkę na to, że wartość bazowa — 36 — to liczba kolekcjonerów, którzy zalogowali się do systemu Światowego Związku Filatelistycznego w okresie ostatnich 7 dni i posiadają co najmniej jeden znaczek, i jako taka jest wartością zmienną.

Ponieważ i tak będziemy przeprowadzali głosowanie w tym wątku obrad, czekam jeszcze na informację zwrotną od JKW @Fatima Popow-Chojnacka w przedmiocie jej propozycji dotyczącej drugiego punktu: „Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż 24 godziny i nie więcej niż 2 tygodnie”; tak, żeby nie głosować zbyt wiele razy.
No, mnie się moja propozycja podoba.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków ✋🏻

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
05 sty 2024, 15:45
No, mnie się moja propozycja podoba.
Tylko kompromis nas uratuje*!

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
* Przed kolejną konferencją.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków 🗳️

Post autor: Helwetyk Romański »

Przystępujemy do dwóch głosowań, które zakończą się w środę, 10 stycznia, o godzinie 20.00.
Rekomendowany kalkulator emisji przyjmuje za podstawę obliczeń liczbę kolekcjonerów, którzy zalogowali się do systemu ŚZF w okresie ostatnich 7 dni i posiadają co najmniej jeden znaczek (obecnie jest nas 30). Minimalny nakład ustala się, mnożąc tę podstawę przez 75% / 50% / 35% oraz limit. Maksymalny nakład ustala się, mnożąc tę podstawę przez 300% / 200% / 150%. Tolerancja wynosi około 5%.

Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż jeden i nie więcej niż czternaście dni[, z zastrzeżeniem, że emisja danej poczty trwająca maksymalnie jeden dzień może rozpoczynać się nie więcej niż dwa razy w miesiącu kalendarzowym].
Głosowanie pierwsze
  • Wariant A: dotychczasowe limity bez zmian: 75% / 300%
  • Wariant B: zmniejszenie limitów do 50% / 200%
  • Wariant C: zmniejszenie limitów do 35% / 150%
Symulację poszczególnych wariantów przedstawia tabela. Proszę o oddawanie głosów w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego rozwiązania (ABC, CBA etc.). Rozpiska „spójnych” głosów:
  • Nie chcę zmian w limitach: ABC
  • Chcę wyłącznie kompromisowych zmian: BAC
  • Chcę kompromisowych, ale dopuszczam także daleko idące zmiany: BCA
  • Chcę najdalej idących zmian: CBA
Głosowanie drugie
  • Wariant A: Nie dajemy pocztom krajowym możliwości „operowania” maksymalnym czasem emisji.
  • Wariant B: Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż jeden i nie więcej niż czternaście dni.
  • Wariant C: Poczta krajowa może — dodatkowo lub zamiast — wskazać maksymalny czas emisji wynoszący nie mniej niż jeden i nie więcej niż czternaście dni, z zastrzeżeniem, że emisja danej poczty trwająca maksymalnie jeden dzień może rozpoczynać się nie więcej niż dwa razy w miesiącu kalendarzowym.
Proszę o oddawanie głosów w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego rozwiązania (ACB, BCA etc.). Rozpiska „spójnych” głosów:
  • Nie chcę opcjonalnego kryterium czasowego: ACB
  • Chcę opcjonalnego kryterium czasowego: BCA
  • Chcę rzadko stosowanego opcjonalnego kryterium czasowego: CAB
  • Chcę rzadko stosowanego, ale dopuszczam normalnie stosowane kryterium czasowe: CBA
[smention u=304]DarkKot h Gryf[/smention], [smention u=136]Heinz-Werner Grüner[/smention], [smention u=219]Benjamin[/smention], [smention u=272]Tadeusz I Wielki[/smention], [smention u=252]Bolesław domu Kirianóo[/smention], [smention u=138]Piotr Jankowski[/smention], [smention u=48]Franklin Garamond[/smention], [smention u=233]Albert Fryderyk de Espada[/smention], [smention u=218]piwski[/smention], [smention u=220]Fatima Popow-Chojnacka[/smention], [smention u=67]Ludwik Tomović[/smention], [smention u=237]Anastasia Windsachen[/smention], [smention u=256]Robert Drenin[/smention]. [smention u=165]Bruno Petrowicz Catalan[/smention], [smention u=293]Władimir I Iwanowicz[/smention], [smention u=216]Konrad Radziwiłł[/smention], [smention u=264]Jakub Wereszczyński-Bagrat[/smention], [smention u=225]Karolina von Lichtenstein[/smention], [smention u=275]Friedrich von Baden[/smention], [smention u=115]Alfred Fabian von Tehen-Dżek[/smention], [smention u=243]Burek[/smention].
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

[02] Minimalne i maksymalne nakłady znaczków 🗳️

Post autor: Benjamin »

1. BCA
2. CAB
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Druga Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego”