Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacyjnym sportem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Za nami v-Mundial, który poprzednio opisałem, a dziś zostały rozstawione drużyny do 50. sezonu MUP. Leocja awansowała i tym razem znajdujemy się w Dywizji A, wśród samych najtwardszych zawodników.

Przerwę pomiędzy sezonami wykorzystałem na mecze towarzyskie. Biorąc pod uwagę, że finale v-Mundialu Teutonia pokonała Dreamland utrzymując zdobyte poprzednio mistrzostwo, to kogo Leocja powinna wybrać na sparingpartnera? Oczywiście Teutonię i Dreamland! O tym co z tego wyszło w skrócie piszę niżej.

Oto skrótowy opis:

Teutonia 1 (0 - 1) 1 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 58 - 42 (61-39)
Szanse: 2 - 2 (0-2)

Bramki:
31' Zdzisek Wilk asystował Theo Vilgotsson
Do meczu ze świeżoupieczonym mistrzem wyszliśmy z defensywnym nastawieniem 5-4-1 upatrując szans na bramki z kontry. O dziwo już w 31. minucie prowadziliśmy! Nie zawiódł Wilczek, którego jak pamiętam przy przejęciu reprezentacji chciałem jako pierwszego sprzedać, ale nikt go nie chciał ;) Niestety po wznowieniu gry padło wyrównanie. To był świetny mecz. Dobrze pokazała się obrona, której gra została oceniona na 11 punktów. Pomoc zagrała nieco gorzej, na 9 punktów. A napastnik, czyli osamotniony Wilczek na 6. W meczu zagrał nasz nowy nabytek pomocnik Rudolf Arn (18 lat).


Felencja 0 (0 - 4) 5 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 41 - 59 (39-61)
Szanse:1 - 7 (1-6)

Bramki:
8' Lucek Parufka (rzut wolny)
28' Lucek Parufka (rzut wolny)
36' Lucek Parufka asystował Ryszard Rodziewicz
41' Tomcio Serdelek asystował Micah Langebrunner
50' Lucek Parufka asystował Esteban Villareal
Nieuznana bramka Mikolaj Jedras
Felencja jest nową reprezentacją, która przed meczem z nami spotkała się jedynie z drużyną Austro-Węgier (1-4). Chcąc zorientować się na co stać drużynę zagraliśmy mecz towarzyski, w którym nie daliśmy przeciwnikowi dojść do głosu. Siedem groźnych akcji i tylko jedna Felencji mówi sama za siebie. Strzeliliśmy pięć bramek, a kolejna nie została uznana przez sędziego. Obrona zagrała na 11 punktów, pomoc na 9, a atak na 10. Dobry sparing dla naszych piłkarzy, a Felencja na pewno się rozkręci.


Dreamland 2 (1 - 1) 1 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 66 - 34 (65-35)
Szanse: 5 - 3 (2-2)

Bramki:
2' Hélder Quintino asystował Ryszard Rodziewicz

Do meczu z wicemistrzem ponownie wyszliśmy ze wzmocnioną obroną kosztem ataku i dobrym nastawieniem. Również i w tym meczu jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie, bo piękną główką już w drugiej minucie popisał się Hélder Quintino. Tuż przed przerwą padło wyrównanie, więc na ten czas spotkanie było bardzo udane. Ważniejszy od wyniku są jednak trening nowych zawodników, dlatego w przerwie nastąpiły zmiany: między słupkami stanął debiutujący Yasseen Muslih a w pole wszedł Rudolf Arn (obydwaj 18 lat). Niestety w odmłodzonym składzie 11 minut przed końcem meczu straciliśmy bramkę przegrywając 1:2. Mimo to jestem zadowolony z meczu z takim przeciwnikiem. Obrona i pomoc zagrały na 10 punktów, a atak na 6.

Sclavinia 4 (1 - 0) 0 Palatynat Leocji
Posiadanie piłki: 57 - 43 (55-45)
Szanse: 9 - 4 (3-3)

Sędzia nie uznał gola strzelonego przez Lucka Parufke
Na mecz z ćwierćfinalistą wystawiliśmy w całym meczu nowych zawodników. Niestety nieopierzony bramkarz zupełnie nie miał pojęcia co się dzieje, gdy piłki wpadały do siatki tuż obok niego. Przegrana była przewidywana, chociaż nie sądziłem, że w takim stopniu. Może inaczej mecz by się ułożył gdyby sędzia uznał wyrównującą bramkę Parufki. Sclavinia pod koniec drugiej połowy wprowadziła wypoczętych zmienników i zaczął się pogrom. Do 84. minuty przegrywaliśmy 0:1, ale mecz skończył się 0:4. Tłumaczyłem facetom, że mają pracować do końca, ale nie wytrzymali kondycyjnie. Obrona i pomoc zagrały na 8 punktów, a atak na 5.

W międzyczasie z zespołem w sposób brutalny pożegnali się:
2022-01-18 Damian Oblewski 18 P
2022-01-06 Fryderyk Wenta 21 P

Do zespołu dołączyli:
2022-01-10 Yasseen Muslih 18 B - liczę, że będzie godnym następcą Grzegorza Smarzynskiego, ale jeszcze nie wiem jaki los będzie jego podczas 50. sezonu.

2022-01-06 Rudolf Arn 18 P - liczę, że będzie podstawowym zawodnikiem, najbliższy sezon jednak będzie grał w kratkę.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Helwetyk Romański »

Piotr vel Bocian pisze:
21 sty 2022, 18:45
Na mecz z ćwierćfinalistą wystawiliśmy w całym meczu nowych zawodników.
Jako laik ze stażem zapytam — czy w takim przypadku celem doboru zawodników jest to, aby mieli okazję rozwinąć swoje statystyki? A jeśli tak, to czy ulegają one poprawie pomimo wyniku spotkania? Niezmiennie :
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Helwetyk Romański pisze:
22 sty 2022, 23:12
Piotr vel Bocian pisze:
21 sty 2022, 18:45
Na mecz z ćwierćfinalistą wystawiliśmy w całym meczu nowych zawodników.
Jako laik ze stażem zapytam — czy w takim przypadku celem doboru zawodników jest to, aby mieli okazję rozwinąć swoje statystyki? A jeśli tak, to czy ulegają one poprawie pomimo wyniku spotkania?
Umiejętności zawodnika rosną na koniec sezonu jeśli ma on pozytywną (i wysoką) Wartość Rozwojową (WR).

WR jest tym wyższe, im wyższa jest średnia forma w sezonie oraz im wyższa frekwencja w rozgrywanych przez zespół meczach.

Dlatego w przypadku zawodników, których widzę w przyszłości na v-Mundialu stawiam na częste treningi oraz obecność w rozgrywanych meczach, nawet jeśli są skazane na przegraną.

Gdy mecz jest przegrany zazwyczaj spada forma zawodnika- dlatego ważne jest rozplanowanie przeprowadzanych treningów.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Helwetyk Romański »

Piotr vel Bocian pisze:
23 sty 2022, 1:19
Umiejętności zawodnika rosną na koniec sezonu […].
Dziękuję za rozjaśnienie!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rozpoczął się jubileuszowy, pięćdziesiąty sezon MUP. Tradycyjnie zespoły zostały podzielone na dwie dywizje - mocniejszą i słabszą. Ponieważ w ostatnim czasie reprezentacja Leocji pokazała się z dobrej strony awansowała w rankingu i trafiła do Dywizji A, gdzie grają sam najtwardsi przeciwnicy.

Za nami już dwa mecze, które postaram się w skrócie opisać poniżej. Przeciwnikami była drużyna Teutonii (mistrz MUP) oraz Trizondal (ćwierćfinalista wyeliminowany przez Teutonię).

Palatynat Leocji 2 (1 - 1) 1 Teutonia
Kolejka 1 w MUP Sezon 50 Div. A
Sezon 50 w Mikroswiatowa Unia Pilkarska
Stadion Narodowy 2022-01-30 19:00
Posiadanie piłki: 59 - 41 (60-40)
Szanse: 3 - 2 (1-1)

Bramki:
26' Czeslaw Lesniak asystował Mikolaj Jedras
58' Ryszard Rodziewicz asystował Czeslaw Lesniak

Do meczu przystąpiliśmy w pełni przygotowani. Najlepsi zawodnicy, obrona została wzmocniona piątym zawodnikiem, w ataku Wilk, który doskonale radzi sobie w pojedynkę. Mimo wszystko grę zaczęliśmy z ofensywnym stylem gry, bo wiadomo, że najlepszą obroną jest atak. Wytrwaliśmy pięć minut, bowiem w szóstej minucie Elmo Fiorentini - jeden z najmłodszych zawodników przeciwnika - z pola karnego trafił do naszej bramki. Nie poddaliśmy się jednak i walczyliśmy dalej, dzięki czemu już 20 minut później po precyzyjnym rzucie rożnym Mikołaja Jedrasa nieoceniony Czesław Leśniak wyrównał. Po przerwie oba zespoły miały po jednej niewykorzystanej akcji, ale Leocja się nie zatrzymuje. W 58. minucie rzuciliśmy się do szarży - Czesław Leśniak próbując przebić się przez pomoc Teutonii podał do Ryszarda Rodziewicza, który natychmiast został obstawiony zawodnikami drużyny przeciwnej. Nie mógł wyjść z tego zwycięsko, dlatego zdecydował się na jedyne możliwe rozwiązanie jakim był strzał z dystansu. Oślepiony zachodzącym słońcem bramkarz został zaskoczony i minął się z piłką! Zdobyliśmy drugiego gola, a ponieważ od razu wycofaliśmy się na swoją połowę, udało się obronić wynik do końca meczu.

W całym meczu byliśmy dłużej przy piłce i mieliśmy jedną szansę na bramkę więcej. Gra obrony została oceniona na 13 punktów, pomoc na 11 a skromny atak na 8. To drugi z rzędu nieprzegrany mecz z mistrzami MUP (a pierwszy wygrany). Dodać trzeba, że był to pierwszy mecz Teutonii pod wodzą nowego trenera, ale kto będzie o tym w przyszłości pamiętał.. :)



Trizondal 3 (1 - 0) 0 Palatynat Leocji
Kolejka 2 w MUP Sezon 50 Div. A
Sezon 50 w Mikroswiatowa Unia Pilkarska
Narodowy w Trizopolis 2022-02-06 19:00
Posiadanie piłki: 50 - 50 (57-43)
Szanse: 9 - 3 (5-1)


Drugi mecz w sezonie nie wypadł tak dobrze. Głównym powodem było wstawienie między słupki oraz do pomocy dwóch 18-latków. Jak pisałem w Dywizji A są same silne zespoły i niemożliwe jest wybrać jakąś drużynę "słabszą", z którą do walki można wstawić zawodników zdobywających doświadczenie. Dlatego w tym meczu niewiele mogliśmy zrobić. Wprawdzie utrzymywaliśmy się przy piłce po równo, ale mieliśmy w sumie podczas spotkania trzy groźne sytuacje, podczas gdy reprezentacja Trizondalu aż 9. Niestety nie wykorzystaliśmy ani jednej szansy i mecz zakończył się wysoką przegraną.

Zgodnie z przewidywaniami nowi zawodnicy otrzymali najniższe noty, a bramkarz Yasseen Muslih dostał ocenę 4. Zawiodła głównie obrona, której gra została oceniona tylko na 8 punktów - bramkarz obronił wiele strzałów, ale obrona nie powinna do nich dopuścić. Tyle samo punktów dostał atak, a pomoc, która robiła co mogła, dostała notę 9. Po dwóch meczach znajdujemy się na 6. pozycji.

W międzyczasie z zespołem nikt się nie pożegnał.


Do zespołu dołączyli:
2022-01-25 Patryk Rymarz 17 P - niestety współpracuje najlepiej z zawodnikami, którzy nie grają, dlatego nie jest w zespole potrzebny. Znalazł się na liście transferowej.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Czyli co? Jednak wygraliśmy mundial? 😎
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Franklin Garamond pisze:
08 lut 2022, 23:49
Czyli co? Jednak wygraliśmy mundial? 😎
Teoretycznie tak :)

Po prostu w praktyce reprezentacja Baridasu strzeliła za dużo goli w grupie ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leocja całkiem dobrze zaczęła, choć mam wrażenie, że początek sezonu to takie troszkę szukanie koncepcji niektórych reprezentacji.
Ja na razie cały czas sie zastanawiam jak rozłozyć "siły" i w co dokładnie iść w tym długi i powolnym sezonie. :)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tej kolejce nasza reprezentacja pauzuje, a ponieważ mecze są organizowane raz na tydzień, to mamy dwa tygodnie przerwy.

Korzystam więc z okienka i chciałbym przedstawić naszego klubowego rodzynka: Fryderyk Jaglarz, bramkarz lat 20.

Przybył on do klubu 2021-08-18 w sezonie 48 ze szkółki piłkarskiej. Miał 18 lat cztery belki umiejętności i zero specjalnych, ale wielki zapał do gry. Niestety realizowałem swój plan wyćwiczenia zawodników, którzy ówcześnie stanowili podstawowy skład, dlatego Jaglarz nie miał możliwości gry. Takiej samej okazji nie miał w kolejnym sezonie, dlatego nieco się rozleniwił i obecny 50. sezon, gdzie również mecze ogląda z trybun, zaczął z mniejszym dorobkiem umiejętności. Powyższa sytuacja była przewidywalna i bramkarz praktycznie od samego początku swego pobytu w klubie czekał na liście transferowej na kolejnego pracodawcę. Niestety (dla zespołu i dla niego) - bezskutecznie.

Obecnie jest wielki problem z jego sprzedażą, ponieważ błąd w grze sprawił, że jest on wart... blisko 25 milionów econ! Zawodnik tak naprawdę nie jest wart nawet minimalnych 40 tys. econ, ale nie można go za taką kwotę wystawić, bo "Zarząd klubu nie zezwala na cenę wywoławczą niższą niż 1/10 obecnej szacowanej wartości zawodnika". Na listę transferową mogę go więc wystawić za minimum 2,5 miliona econ. Znalezienie za taką kwotę kupca dla słabego zawodnika jest niewykonalne. Jaglarz utknął więc na zawsze w klubie. Jedyną możliwością jest jego wyrzucenie, ale nie robię tego, bo nie wydaję na niego pieniędzy, a stanowi swego rodzaju atrakcję. I oczywiście podbija nieco wartość całego zespołu, chociaż nie ma to najmniejszego wpływu na grę drużyny :)

Co ciekawe podobną sytuację mam w innym prowadzonym klubie (ta sama kwota, ten sam wiek, takie same umiejętności).

Poniżej wrzucam dla pamięci stronę informacyjną zawodnika.

Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Tak trochę obok, ale w temacie x11... Czy konto premium daje jakieś faktyczne przewagi względem graczy bez takowego?

Pisząc tę wiadomość, przypomniałem sobie, że nie ustawiłem drużyny na puchar....
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Piłkarska reprezentacja Palatynatu Leocji

Post autor: Piotr vel Bocian »

Franklin Garamond pisze:
17 lut 2022, 19:27
Tak trochę obok, ale w temacie x11... Czy konto premium daje jakieś faktyczne przewagi względem graczy bez takowego?

Pisząc tę wiadomość, przypomniałem sobie, że nie ustawiłem drużyny na puchar....
Przykro mi z powodu pucharu.

Jeśli chodzi o konto VIP, to są dwie korzyści: po pierwsze cześć dostępnych informacji jest zebrana w jednym miejscu, a po drugie ma się dodatkowo więcej statystyk drużyn i ich piłkarzy. Można też zapisywać sobie notatki, co się przydaje by pamiętać jaką strategię długofalową mieliśmy sezon temu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w Leocji”