Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Siły zbrojne Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Obywatel

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Ronon Dex »

W dniu 11.07.2020 (po dość długim okresie tworzenia i budowy) Bialeńska Baza Lotniczo-Morska w Palatynacie Leocji rozpoczęła normalne funkcjonowanie.
Obrazek
Schemat bazy
W bazie stacjonuje:

131 Eskadra Lotnictwa Taktycznego wyposażona w 18 wielozadaniowych samolotów myśliwsko-szturmowych typu RAT FA-5C.
Obrazek
132 Eskadra Tankowców Powietrznych wyposażona w 12 samolotów tankowania powietrznego typu RAT KC-8B.

Obrazek

130 Samodzielny Klucz Patrolowo-Ratowniczy wyposażony w dwa samoloty patrolowe typu RAT P-5 oraz dwa śmigłowce SAR typu RAT HC-5R
Obrazek

Obrazek
Do czasu oddania do użytku dwóch korwet, które są budowane w Stoczni Bialeńskiej w Sateda (trzecia budowana jednostka nowego typu jest przeznaczona dla Gwardii Palatynatu Leocji), a które będą rotacyjnie pełniły służbę - do bazy skierowano tymczasowo korwetę typu K-40 z 31/2 Dywizjonu Korwet ORB "Razorno" (numer taktyczny "46"), która normalnie stacjonuje w południowo-wschodniej Anatolii.
Obrazek
ORB Razorno
W najbliższych dniach odbędzie się uroczyste otwarcie bazy, na które zostaną zaproszone władze Palatynatu Leocji oraz kadra dowódcza Gwardii Palatynatu. Data uroczystości zostanie wkrótce ustalona z władzami Palatynatu Leocji - ponieważ oficjalne uroczystości otwarcia bazy mają się zbiec z przybyciem przeszkolonego w bialeńskim Ośrodku Szkolenia Sił Powietrznych personelu lotniczego Gwardii oraz samolotów bojowych przeznaczonych do służby w Eskadrze Lotniczej Gwardii palatynatu Leocji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Franklin Garamond »

Oczekujemy z niecierpliwością powrotu naszych żołnierzy ze szkolenia.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Obywatel

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Ronon Dex »

W związku z przyjęciem do służby docelowych okrętów przeznaczonych do pełnienia rotacyjnej służby w bazie, dotychczas stacjonująca tam korweta ORB "Razorno" (K-46) powróciła do macierzystej bazy w Republice Bialeńskiej.

Na jej miejsce służbę w bazie przejęła korweta ORB "Ronin" (K-181)
Obrazek

Jednostka należy do nowego typu okrętów - zaklasyfikowanych jako korwety (z racji możliwości bojowych - bo w praktyce są to bardzo duże okręty patrolowe) typu K-180. W Stoczni Bialeńskiej w Sateda zbudowano trzy takie jednostki, dwie są przeznaczone do pełnienia rotacyjnej służby w bazie lotniczo-morskiej na terenie Palatynatu Leocji, a trzecia zostaje przekazana Gwardii Palatynatu Leocji jako część spłaty należności za eksploatacje bazy.

Obrazek

Do bazy w dniu dzisiejszym przybyły dwie jednostki typu K-180, drugi okręt czeka na odebranie przez przedstawiciela Palatynatu Leocji.

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ