Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Orjon Surma »

Być może początek roku to za wcześnie, by ustalać konkretne miejscówki zjazdowe, ale podsumujmy, co mamy do tej pory.

Do tej pory zaproponowano następujące miejscowości wraz z ewentualnymi miejscami noclegowymi:
  1. Luboń koło Poznania - pensjonat Noclegi Po Drodze/Impreza W Plenerze (16 pokoi, 40 miejsc noclegowych, parking, aneks kuchenny).
    Od Poznania dzieli je tylko autostrada, z której można do miasta również zjechać. W pobliżu Żabka, pizzeria, nieco dalej Netto. Dojeżdżają autobusy poznańskiego ZTM-u, a także pociągi Kolei Wielkopolskich i PolRegio (8 minut ze stacji Poznań Główny, od rana do wieczora). Niewątpliwą zaletą byłaby możliwość organizacji czegoś na miejscu bez szukania restauracji gdzieś na mieście. Trzeba byłoby się tylko dowiedzieć, ile kosztowałby nocleg (trudno przewidywać bez wiedzy o tym, ilu nas będzie).
  2. Poznań - Agroturystyka Złoty Kłos (5 pokoi, 16 miejsc noclegowych).
    Miasta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - stolica Wielkopolski, miejsce, gdzie w zeszłym roku już odbyło się jedno niezaplanowane mikronacyjne spotkanie. Niewątpliwą zaletą jest to, że nie trzeba się skupiać na jednym miejscu noclegowym, bo to spora mieścina, więc nie ma konieczności rezerwowania całej agroturystyki. Na terenie proponowanego obiektu możliwość grillowania oraz dostęp do kuchni; samo miejsce zjazdowe znajdowałoby się 100 metrów od Warty. Z uwagi na bliskość lokalizacji nr 1 można byłoby połączyć jakoś obie propozycje.
  3. Ostromecko - Pałac Ostromecko (16 pokoi, parking, kawiarnia).
    Miejscowość położona tuż za Bydgoszczą. Pod kątem dojazdu można powiedzieć, że pociągi kursują... ale nie w niedzielę (choć to ponoć od marcowego rozkładu jazdy ma się zmienić), no i trzeba byłoby się przesiadać w Bydgoszczy.
  4. Gzin - Gospodarstwo Agroturystyczne Zacisze (nieznana liczba pokoi, kuchnia, jadalnia, łowisko).
    Miejscowość położona nieco dalej od Bydgoszczy. Pod kątem dojazdu sytuacja ta sama co w Ostromecku. Nie wiadomo też, ile trzeba byłoby za to wszystko zapłacić.
  5. Toruń - Camping Tramp.
    Miejsce znane, szanowane, lubiane i inne nananane. Znamy jego zalety i wady, gościło już wiele zjazdów. Nie jestem przeciw, ale... czy trochę się już nam nie przejadło? ;p
To mamy teraz. Czy ktoś chciałby zaproponować jeszcze jakieś inne miejscowości?
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Orjon Surma »

Aktualizacja w kwestii Gzina i Ostromecka: według obecnego projektu marcowej korekty rozkładu w niedzielę dałoby się dostać 3 pociągami do Bydgoszczy (8:47, 13:47 i 17:24 - z Gzina, z Ostromecka odpowiednio wcześniej). Lepsze to niż nic, ale szału nie ma. (W stronę Torunia albo tymi pociągami i przesiadka w Bydgoszczy, albo do Chełmży i przesiadka tamże).
Awatar użytkownika
piwski Stempel
Przybysz

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: piwski »

Ja już się chyba poddaję...
Piwski Sroczyński
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Franklin Garamond »

Większość uczestników dociera po 17, więc te miejsca, jakkolwiek bardzo fajne, odpadają w przedbiegach. Gdziekolwiek, ale z dobrym transportem.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Helwetyk Romański »

Czyli, jak rozumiem, na liście pozostają Poznań (z Luboniem) i Toruń?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Orjon Surma »

Na to wygląda.
Awatar użytkownika
Jakub Zawada (Wysocki)
Przybysz

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Jakub Zawada (Wysocki) »

Jak byście widzieli potencjalną organizację Zjazdu gdzieś na południu (Wrocław, Katowice, Kraków)?
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Orjon Surma »

Mi to rybka, tutaj bardziej rozbija się kwestia noclegu. Z przyczyn oczywistych Wrocław byłby dla mnie najlepszy.
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Damiano Windsachen »

Jakub Zawada (Wysocki) pisze:
16 lut 2024, 14:30
Jak byście widzieli potencjalną organizację Zjazdu gdzieś na południu (Wrocław, Katowice, Kraków)?
Mi to średnio odpowiada z faktu mieszkania w Kujawsko-Pomorskim myślę też, że aktualne połączenie z Bydgoszcz-Kraków i fakt siedzenia w pociągu ponad 7 godzin skutecznie wybiłoby mi pomysł przyjazdu na zjazd :?
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zjazd 2024 - konkretne lokalizacje

Post autor: Franklin Garamond »

Damiano Windsachen pisze:
16 lut 2024, 15:14
Mi to średnio odpowiada z faktu mieszkania w Kujawsko-Pomorskim myślę też, że aktualne połączenie z Bydgoszcz-Kraków i fakt siedzenia w pociągu ponad 7 godzin skutecznie wybiłoby mi pomysł przyjazdu na zjazd
W Toruniu zjazd był dwa razy i też było za daleko 😛
A tak w ogóle to pociąg do Gdańska i samolotem, będzie kilka godzin szybciej 😉

Jakub Zawada (Wysocki) pisze:
16 lut 2024, 14:30
Jak byście widzieli potencjalną organizację Zjazdu gdzieś na południu (Wrocław, Katowice, Kraków)?
To się wszystko rozbija o znalezienie miejsca noclegowego i możliwości dojazdu. Możemy rzucać miastami, ale lepiej jednak operujmy konkretnymi propozycjami.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”